VIZITKA

Október 2001 / Prečítané 2195 krát

MICHAL PENIAK (1980)
   S karate začal v roku 1990. V kickboxe preteká od roku 1996. Najväčšie úspechy:

1994, 1996 - dorastenecký majster SR
1995 - druhý na majstrovstvách SR
1998 - 3. miesto na Svetovom pohári v kickboxe v Debrecene
2001 - majster SR a 3. na majstrovstvách sveta v kickboxe v
Klagenfurte.


Tréner slovenskej reprezentácie Patrik Matejka bol pri účasti pretekárov mladšej generácie s výsledkami veľmi spokojný a zisk dvoch medailí považuje za veľký úspech.
Michala Peniaka po návrate z Klagenfurtu sme pozvali do redakcie a spýtali sme sa ho na priebeh súťaže:
   - V prvom kole vo štvrtok som mal za súpera reprezentanta Írska, s ktorým som vyhral 2:1 na body. V tomto zápase som sa nešťastne zranil, narazil som si ľavú nohu, ktorá mi opuchla a zmodrala. V ten deň som mal ešte ďalší zápas s Azerbajdžancom. Nastúpil som s veľkým sebazaprením a súboj som dotiahol tiež do víťazného konca. To mi už zabezpečovalo účasť v semifinále a zisk bronzovej medaile. Nohu mi večer natierali nejakými mastičkami a užíval som liek na odstránenie krvnej zrazeniny. Spôsobilo mi to zvýšenie teploty. Do piatku rána som sa však dal dohromady a nastúpil som do dvoch zápasov v kategórii semikontakt. V prvom dueli som vyhral s iným Azerbajdžancom, v druhom som dostal za súpera Američana, minuloročného šampióna, ktorý už bol nad moje sily. Ten sa napokon aj stal víťazom turnaja. Po týchto súbojoch sa mi zranenie znovu obnovilo a moje vyhliadky na sobotné semifinále v lightkontakte boli chmúrne. Tréner Matejka, i ostatní z našej výpravy, ma psychicky podporovali, ja som bol tiež už dosť uvoľnený, pretože medailu som mal istú. Čakalo ma stretnutie s Talianom. Aj keď som zápas prehral, víťazstvo môjho súpera nebolo až také presvedčivé. Bol lepší na nohy, ale na ruky som bol viac ako vyrovnaným súperom. Napokon i tento pretekár sa stal majstrom sveta. Z kolbišťa ma museli doslova odniesť, lebo k zranenej ľavej nohe sa pridala i pravá. Tým že som ju viac zaťažoval, vytvoril sa mi na nej nepríjemný pľuzgier.
V októbri čaká ešte zverenca trénera Miroslava Horáka turnaj v Českých Budejoviciach, potom si dá do 1. decembra, keď bude Vianočný turnaj v Trnave, od súťaží pokoj. Vynechá aj prvé kolo Slovenského pohára (27.10.), v druhom v decembri však už nastúpi.