27 ročník Pezinského strapca

Október 2001 / Prečítané 3553 krát
   Vo víre tanca sa niesla v Pezinku druhá októbrová sobota. Náš kultúrny stánok hostil účastníkov medzinárodnej súťaže Pezinský strapec. Bol to v poradí už 27. ročník. Súťaž pozostávala z juniorských kategórií, po prvýkrát z majstrovstiev Slovenska IDO - Special couple Dances a z medzinárodnej súťaže v latinsko-amerických tancoch a štandardných tancoch.
Návštevníci podujatia mohli obdivovať výkony slušnej úrovne, najmä v latinsko-amerických tancoch, kde boli páry z Talianska, Poľska a Česka. Medzinárodná porota nakoniec v tejto disciplíne prvenstvo udelila majstrovskému slovenskému páru Michal Soukup - Zuzana Pašková z Trenčína.

  "S úrovňou súťaže som spokojná. Tento rok bola kvalita viac na strane latinsko-amerických tancov, v minulom roku to bolo opačne v štandardných tancoch. Iste, vedeli by sme zabezpečiť zo zahraničia aj viac kvalitných párov, všetko to stojí však na peniazoch. Už teraz bol rozpočet 170 tisíc korún, a tie treba získať od desiatok sponzorov po pár tisíckach" - povedala nám hlavná organizátorka Kvetoslava Štrbová.

VÝSLEDKY:
štandardné tance (ST) - 12-13 r.: 1. Richard Carik - Jana Andelová, Petan Pezinok,
latinsko-americké tance (LA) - 12-13 r.: Peter Hudec - Kristína Chochlíková, Modran Modra,
ST od 15 r.: 1. Peter Mato - Lýdia Tabiová, Nitra,
LA od 15 r.: 1. Matej Mochnáč - Timea Molnárová, Nitra,
majstrovstvá Slovenska IDO Special Couple Dances - Salsa: 1. Jozef Harangozo - Veronika Fogašová,
Mambo: 1. Miroslav Švehla - Daniela Kollárová,
Tango Argentino: 1. Petr Horáček - Michaela Šimková,
A-S (medzinárodná) LA: 1. Michal Soukup - Zuzana Pašková, AŠK DA Trenčín, 2. Marcin Zawislak - Katarzyna Kot, Poľsko, 3. Gianpaolo Patane - Giulia Gorgoglione, Taliansko,
A-ST: 1. Andrej Hromádka - Silvia Kadnárová, Jágermajster Bratislava, 2. Radoslav Žofčín - Petra Štefánková, Interklub Bratislava, 3. Róbert Pavlík - Eva Prnová, AŠK DA Trenčín.

Ohodnoťte článok: