Vyhodnotili súťaž SUVENÍR roku 2001

Október 2001 / Prečítané 2207 krát
   V roku 1991 začalo Mestské múzeum v spolupráci s Mestským úradom v Pezinku organizovať umeleckú súťaž Suvenír mesta Pezinok. Súťaž a výstava sa koná vždy pri príležitosti pezinského Vinobrania.
V tomto roku sa uskutočnil jubilejný piaty ročník. Zúčastnilo sa na ňom dvanásť umelcov nielen z Pezinka, ale aj z okolitých obcí. Prezentovali sa 31 prácami. Najširšie zastúpenie mala keramika s vinohradníckymi motívmi, kraslice, kvetinové dekorácie, sviečky, grafiky, podmaľby na skle a i. Všetky práce boli vystavené v Malokarpatskom múzeu.
Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 15. októbra na Mestskom úrade za prítomnosti primátora Ivana Pessela a riaditeľky Malokarpatského múzea Dany Kopálovej. Prvé miesto získala minuloročná víťazka, pezinská keramička Mária Hanúsková (na snímke) s prácou Svätý Urban. Na druhom mieste sa umiestnil Miloš Kunkel z Leopoldova s figurálnou keramikou V pezinskej pivnici a na treťom dve práce - Vinobranie (drevený reliéf) Viliama Pertla a Vinohradnícky rok (podmaľba na sklo) Anny Budajovej z Rače.
O najlepších prostredníctvom anketových lístkov rozhodli návštevníci výstavy.

Ohodnoťte článok: