Na Vinobraní 150 tisíc návštevníkov

Október 2001 / Prečítané 2372 krát

   Od tohtoročného vinobrania ubehlo päť týždňov. Tí, ktorým akcia ležala na pleciach si vydýchli, konali sa už prvé hodnotenia. Aké bolo prvé vinobranie v novom storočí a tisícročí?
I keď každý z nás môže mať inú skúsenosť, ohlasy väčšiny účastníkov boli dobré. Do ulíc mesta počas troch dní prišlo nečakane veľa návštevníkov, podľa odhadov ich bolo 150 tisíc. Bolo to dosiaľ najlepšie vinobranie v počte návštevníkov, kvalitou kultúrnych programov a zábavy s množstvom miest na sedenie (aj v Vďaka Vinobraniu môžeme spoznať kroje z okolitých obcíprípade dažďa), účasťou umeleckých remeselníkov a predajcov i stánkov s jedlami a nápojmi. Na úspechu vinobrania sa podieľali aj sprievodné akcie ako prezentácia Cechu pekárov s veľkým stanom, atraktívne výstavy v Malokarpatskom múzeu a v galérii G 5, veľká krytá viecha firmy Matyšák, alegorický sprievod s množstvom historických kostýmov.
O vysokú návštevu, okrem atraktívneho programu, sa za slúžilo aj počasie, ktoré sa s výnimkou nedeľňajšieho popoludnia celkom vydarilo.
Organizátori, ale aj my v redakcii, by sme uvítali, keby ste nám, vážení čitatelia, napísali vaše poznatky z vinobrania, ktoré budeme môcť využiť pri príprave tohto podujatia v budúcnosti.
V každom prípade, všetci ktorí sa pričinili o kvalitnú prípravu našich oberačkových slávností si zaslúžia pochvalu. Bola to vynikajúca propagácia nášho mesta, ktoré vytvára stále lepšie podmienky pre rozvoj turistického ruchu.


Otvorenie Vinobrania 2001 Začiatok Alegorického sprievodu
     
O zábavu sa starala aj skupina Šlapeto Svoj stánok malo aj družobné mesto Neusiedl Am see
        
Po prvý krát sa otvorila aj mestská pivnica Bakchus a jeho dievčatá rozdávali úsmevy aj víno.

Ohodnoťte článok: