Názor čitateľa Reklama naša každodenná

ML / Marec 2001 / Prečítané 2691 krát
   Máloktorý fenomén dneška je taký kontroverzný ako reklama. Jedni ju velebia priam do neba, iní nenávidia. Raz je vkusná a užitočná, inokedy otravná, niekedy až nepochopiteľná. Všetko s jednym cieľom zaujať a predať - výrobok či službu. Aj v jej prípade však platí, možno viac ako inde, že keď je niečoho veľa, minie sa to účinkom.
Práve do takej situácie sa podľa môjho názoru dostávajú inzertné noviny, ktoré dostávame do schránok. Priznávam, že občas v nich možno nájsť užitočné informácie a z propagačného hľadiska dobré nápady (napr. inzeráty vytlačené naopak, rôzne vydarené slogany a pod.).
Vydavatelia jedného z takýchto periodík v snahe upútať v jednom čísle uverejnili titulok V Pezinku nikdy nebude Vinobranie. Pre čitateľa z nášho regiónu priam šokujúca informácia. Veď je to u nás temer udalosť roka. Málokto si však všimol pod titulkom malú poznámku - 20.2.2001. Teda po pravde nejde o bluf, lebo v uvedený deň sa skutočne toto podujatie neuskutoční. V ďalšom čísle nie menej šokujúco zapôsobila správa, že fenomenálny “M. Jordan podpísal zmluvu s Pezinkom” - opäť s malými písmenami vysádzaným dovetkom, že “na odber kvalitného omšového vína”. V treťom čísle bolo možné zase zaregistrovať text “Prokeš je český špión” opäť s malým nadpi-som “napriek rôznym klebetám neveríme, že...”.
Neviem ako ostatní, ale ja nie som vôbec zvedavý na to čo bude vo štvrtom čísle. Vopred totiž viem, že to bude nepravda a pravdepodobne už neuverím, keď na tom istom mieste bude niekedy uverej-nená nejaká pravdivá informácia. Tento určite dobre mienený trik vo mne vzbudil k tomuto periodiku akoby nedôveru.
Je to len môj názor. Možno ostatní to vnímajú inak. Vydavateľ by však mal vedieť, že sú pravdepodobné aj reakcie podobné mojim, keď zo slova reklama, odpadnú prvé dve písmená.