Celoslovenská súťaž v reze viniča

Marec 2001 / Prečítané 2403 krát

   Firmy AGROFOX - Andrea Líšková, Pezinok a BAHCO Tools, s.r.o. Bratislava v spolupráci s Vinohradníckym a vinárskym družstvom podielnikov Karpaty v Grinave usporiadali 20. februára II. ročník celoslovenskej súťaže v reze viniča. Pokiaľ v minulom roku aktérmi boli len súťažiaci z nášho regiónu, tentoraz mala súťaž už celoslovenské zastúpenie.
Za chladného počasia si na päťročnom poraste rizlingu vlašského svoju zručnosť zmeralo 31 rezačov. Porota pod vedením Doc. Štefana Hronského hodnotila rýchlosť ale hlavne kvalitu rezu, ktorý súťažiaci vykonávali na 30 kroch. Najlepšie si počínal P. Fukna z Poľnohospodárskeho družstva Vinohrady, druhá skončila Oľga Praženková z Limbašského vinohradníckeho družstva a tretí Michal Čapucha z VPS Pezinok. Víťaz, podobne ako v minulom roku, získal zlaté nožnice v hodnote 18 tisíc korún.
“S podobnou súťažou sme začali ako prví v strednej Európe. Naši dobrí partneri z BAHCO Tools sa s ňou stretli vo Francúzsku. Organizácie sa ujala moja manželka Andrea” povedal nám Lumír Líška z Agrofoxu. “Našli sme veľké pochopenie u predsedu družstva v Grinave Ing. Jána Satku, ktorý spolu so svojimi spolupracovníkmi vytvárajú pre súťaž ideálne podmienky. S úrovňou súťaže sme boli veľmi spokojní, aj keď sme boli trošku sklamaní neúčasťou súťažiacich z niektorých známych družstiev z regiónu”.


Ohodnoťte článok: