D. Novák robí dobré meno slovenskému basketbalu

November 2000 / Prečítané 2148 krát

   Tak ako nás v redakcii, iste aj vás, milí čitatelia poteší, keď sa dozviete o úspechoch Pezinčanov či pezinských rodákov. Úspech, ktorý nás v poslednom čase mimoriadne zaujal, patrí do kategórie športových. Správa o úspešnom Pezinčanovi prišla spoza mora.
Dvadsaťdvaročný basketbalista Daniel Novák, ktorý u nás obliekal dres bratislavských mužstiev Matadoru a Interu ako aj reprezentácie Slovenska, pôsobí v USA v univerzitnom tíme Southwest Missouri State University.
D. Novák získal športové štipendium na tejto univerzite. Tento 200 cm vysoký a sto kilogramov vážiaci basketbalista je tretím prestupujúcim z junior college a šiestym novým hráčom v Missouri v sezóne 2000-2001. Predtým dva roky študoval a hral za Weatherford College v Texase. Počas jeho pôsobenia tunajší tím The Coyotes dvakrát po sebe vyhral severotexaskú konferenciu a prebojoval sa do celoamerického finále.

Tréner Springfieldskej univerzity Barry Hinson o Danovi vyhlásil:
- Daniel je hráčom, ktorého sme
chceli od začiatku, ale proces jeho získavania bol dlhý. Som ním nadšený. Je jeden z najpríjemnejších mladých hráčov, ktorých som mal možnosť trénovať. Je nielen strelcom, ale aj prihrávačom. Je vysoký, silný, všestranný typ hráča.


   V amerických novinách ďalej napísali, že Daniela v konferencii vybrali do celoregionálneho tímu a pred sezónou ho vyhlásili za najlepšieho hráča roka. V hodnotení sa uvádza, že jeho zápasový priemer je 15,3 boda, 8,6 doskokov a 5 prihrávok.


Ohodnoťte článok: