Vážení poistenci VšZP!

MUDr. Eduard Kováč / November 2000 / Prečítané 2126 krát

       

   Všeobecná zdravotná poisťovňa varuje občanov pred snahami podvodníkov a špekulantov, ktorí pod zámienkou výhry vysokej sumy v údajnej súťaži Všeobecnej zdravotnej poisťovne vymáhajú od náhodných obetí peniaze. K výhre vo výške 150 tisíc korún totiž výherca dostane aj kufrík s prekvapením, za ktoré však musí zaplatiť osemtisíc korún, pričom môže použiť aj dlhopis FNM.
Nedávno sa takýto prípad stal v Banskej Bystrici, no nie je vylúčené, že pred Vianocami si budú chcieť špekulanti prilepšiť I v iných mestách na Slovensku. Ich obeťami sa podľa skúseností Všeobecnej zdravotnej poisťovne stávajú väčšinou dôverčiví dôchodcovia.
Všeobecná zdravotná poisťovňa sa v plnej miere dištancuje od podobných aktivít. V súčasnosti neorganizuje žiadne súťaže s peňažnými výhrami a jediné knižné výhry dostávajú poštou čitatelia časopisu VšZP v rámci jeho ankiet a križoviek.

   Všeobecná zdravotná poisťovňa preto prosí občanov o zvýšenú opatrnosť a ostražitosť. Každý podobný prípad môžete nahlásiť najbližšej pobočke Všeobecnej zdravotnej poisťovne.


Ohodnoťte článok: