Mestské trhovisko v nových priestoroch

November 2000 / Prečítané 2303 krát
Mestské trhovisko na Kupeckého ulici podstúpilo v posledných týždňoch náročné sťahovanie. Dočasne umiestnené stánky a predajné pulty sa presunuli do susedných priestorov bývalého detského dopravného ihriska, ku ktorým ešte pribudlo zariadenie zrušeného malého trhoviska na Záhradnej ulici. Na novom trhovisku jeho správca, firma Petmas, osadzuje už nové drevené stánky, podľa schváleného projektu. Spolu ich má byť 29, doteraz bolo postavených 11, ostatné pribudnú neskôr. V záujme estetickejšieho vzhľadu celého areálu niektoré dočasne umiestnené staršie stánky vystriedajú nové štýlové.
Okrem týchto zmien, sa čoskoro zlepší aj komunikačný systém, čím sa dosiahne aj to, že všetci predávajúci za predajnými pultami budú stáť na spevnených plochách.
Nové riešenie mestského trhoviska, ako aj zrušenie provizórneho na Záhradnej ulici, prinieslo užívateľom aj nemálo problémov, ale je tu záruka, že po definitívnom dobudovaní trhoviska, so širším sortimentom tovarov, predsa len zavládne spokojnosť.
A nakoniec pre tých, čo je im mestské trhovisko na Kupeckého ulici až tak ďaleko, sa črtá možnosť nakupovať aj na malom súkromnom trhovisku, ktoré vyrastá na Holubyho ulici (oproti Domu kultúry).

Ohodnoťte článok: