DEŇ OTVORENÝCH PIVNÍC

November 2000 / Prečítané 2254 krát


   Hneď na druhý deň po Svätomartinskom požehnaní sa konala v našom meste ďalšia vinárska akcia - Deň otvorených pivníc. Usporiadatelia z Malokarpatského osvetového strediska, Združenia malokarpatskej vínnej cesty a mesta Pezinok sa inšpirovali v neďalekom rakúskom mestečku Gols. Tamojší vinári otvárajú pre verejnosť svoje pivnice počas troch dní a ich produkty ochutnávajú stovky milovníkov vína aj zo vzdialenejších miest.
Prvé podujatie tohto druhu u nás trvalo pol dňa, usporiadatelia si chceli najprv overiť záujem u vinárov a ochutnávačov, pre ktorých sa podujatie do novootvorenej pivnice Jána Hacaja priviedla viacerých návštevníkov aj zvedavosťpripravuje. Všetky očakávania v tomto smere boli nakoniec prekonané. Záujemcov o ochutnávku vína bolo päťkrát viac, ako sa čakalo a v
Pezinku bol otvorený na prvýkrát pozoruhodný počet štrnásť pivníc, v ktorých sa ponúkalo víno tridsiatich výrobcov. Medzi ochutnávačmi, ktorí prechádzali po pivniciach označených logom podujatia boli Pezinčania, obyvatelia okolitých miest a obcí, ale našli sa aj cudzinci.
O organizovanie tejto akcie prejavili záujem aj vinári v Modre a Častej, kde tiež otvorili svoje pivnice, viacerí sa však prišli prezentovať do Pezinka, kde je väčšia koncentrácia ľudí.
Cieľom Dňa otvorených pivníc je prispieť k oživeniu vínnej turistiky v našom meste a regióne. Neznamená to, že turisti sa odteraz k nám pohrnú, ale tým ktorým sa zapáčilo prídu znova. Lebo ľudia na príjemné veci nezabúdajú...


Ohodnoťte článok: