Vodné lyžovanie

Júl 2000 / Prečítané 2273 krát

   Prísľubom pre slovenské vodné lyžovanie sú výkony dvoch mladých Pezinčanov - Mateja Kunerta a Simony Šimončičovej (na snímke), ktorí pretekajú za Inter Bratislava.
MAŤO (12) lyžuje na vode od svojich šiestich rokov. K tomuto atraktívnemu športu ho priviedol otec. V uplynulých dvoch rokoch bol majstrom Slovenska. V tomto roku na súťaži v Oleksoviciach v Čechách dosiahol rekordný 28-metrový skok. Potvrdil aj svoj najlepší výkon v slalome - 1 bója na 14 metrovom lane pri rýchlosti 55 km za hodinu. V trikoch má doteraz neprekonaný rekord 4210 bodov. Na Pohári Interu 2000 zvíťazil vo svojej vekovej kategórii v kombinácii, keď získal 1400 bodov. Okrem vodného lyžovania sa venuje aj pozemnému hokeju, cyklistike a korčuľovaniu, to však len vo svojom voľnom čase.
SIMONU (13) pritiahol k vodnému lyžovaniu práve Maťo. Pozval ju, aby sa prišla pozrieť na jeho tréning, skúsila to a už päť rokov preteká. Je dvojnásobnou majsterkou SR v kategórii do 12 rokov, ale národný šampionát vyhrala už aj vo vyššej vekovej kategórii. Veľkým úspechom v roku 1999 bola 6. priečka v trikoch na majstrovstvách Európy v Grécku. Tento rok s výsledkami nie je veľmi spokojná, zbabrala svoje štarty v Oleksoviciach i na Pohári Interu. Na pretekoch v Spišskej N. Vsi dosiahla však rekordný výkon v slalome na 2 bóje, keď meraný úsek prešla pri rýchlosti 55 km/hod.
Spoločné pre obidvich mladých pretekárov je, že ich trénuje trénerka Helena Kunertová, pochádzajúca z Bieloruska.