Divadlo, muzika a cibuľový chlieb

Veronika Hanuliaková / Júl 2000 / Prečítané 2281 krát
  V dňoch 23. a 24. júna rozvoniaval v Pezinku cibuľový chlieb a ozýval sa potlesk.

   Áno Cibulák, v poradí už 13. ročník Medzinárodného divadelného festivalu, aj tento rok ponúkol svojim návštevníkom žánrovo pestré programové menu.
Celé dianie rozprúdilo domáce PIKI s predstavením šikovne parodujúcim filmovú verziu programu organizátori s účinkujúcimi Francúzmiprotagonistov Katky Aulitisovej a Ľuba Piktora Elá hop!. Na nádvorí zámku sme so zatajeným dychom sledovali akrobatické výkony na jednokolkách v podaní sympatických francúzov Nicolasa Moreaua a Arnauda Jamina. Jemne adrenalínový nádych zase vystriedalo čaro archaicky poňatého predstavenia Bianka Braselli, žena s dvoma hlavami, pod ktorú sa podpísalo nitrianske Teatro Tatro. Aj Bolek Polívka alias Don Quijote zaplnil veľkú sálu KC do posledného miesta. Po neklasicky poňatej klasike s neopakovateľným rukopisom hlavného protagonistu nasledovala už tradičná bodka za festivalovým dňom - koncert na hádzanárskom ihrisku. Ten piatkový v duchu tanečnej muziky namixovali Happy Melon a DJ Reckless M.
V sobotu, hlavne tých náročnejších divákov, zaujalo sugestívne predstavenie Zakázaná láska. Toto jediné predstavenie na Slovensku vôbec ponúkol japonský performer Ken Mai, ktorého výrazovým prostriedkom sa stal tanec v štýle moderného butó.
Tento rok sa na festivale objavila aj bratislavská Stoka so svojim novým počinom Z diaľky. Števo Capko a Jiří Bilbo Reidinger okrem Psa závozníka priniesli na Cibulák aj Talíře. Ale tie si už domov neodniesli, lebo ich všetky...
Sobotný koncert okrem modranského Malevilu a domácej Pytagorovej tety, potešil najmä českou alternatívnou legendou Mňága a Žďorp.
Príjemnou novinkou podujatia bol určite Off program na nádvorí Slovenskej sporiteľne. O dobrú náladu sa postarala etno skupina Mango Molas, Jano Ponka Duban a Žena z lesoparku. Samozrejme, nechýbal "Hlavný stan" vo dvore Malokarpatského múzea s cibuľovým chlebom a dúškom toho nášho pezinského. Pre cezpoľných návštevníkov bolo pripravené ubytovanie v Sokolovni.
Organizátor Občianske združenie P.R.D. aj touto formou ďakuje spoluorganizátorom Mestu Pezinok, KC Pezinok a všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou spolupodieľali na príprave a priebehu Cibuláku 2000.


Ohodnoťte článok: