Znechutený občan

JO / Júl 2000 / Prečítané 2157 krát
K napísaniu tohto príspevku ma primäli naši drobní pezinskí zlodeji. Podobné negatívne skúsenosti majú viacerí spoluobčania z môjho okolia, preto som sa rozhodol napísať o svojom prípade.
Začiatkom apríla som sa rozhodol skrášliť a vynoviť našu predzáhradku pred rodinným domom na Bernolákovej ulici. Zasial som trávu a vysadil okrasné dreviny. Podotýkam, že predzáhradka je oplotená a uzamknutá. Dňa 10.7. som ako zvyčajne večer popolieval predzáhradku. Ráno 11.7. som s úžasom zistil, že tá krajšia časť drevín je preč. V zemi po nich zostali len diery a šľapaje po topánkach. Neviem, či zlodeja niečo vyrušilo a či sa nevráti i po zvyšok drevín. Zaráža ma tá drzosť a neúcta k cudziemu majetku. Prelezie si plot a kradne priamo pod oknami v čase, keď sme všetci doma. Navyše, priamo pred naším domom je pouličné osvetlenie.
Nedá mi nespomenúť mestskú políciu. Je vari platená len z daní občanov bývajúcich v centre mesta a na sídliskách? Viem, že v spomenutom prípade by mi ťažko pomohli. Ale keby viac chodili (napr. na bicykloch) po jednotlivých častiach mesta, možno by mali i väčší prehľad o rôznych indivíduách pohybujúcich sa v Pezinku.

Ohodnoťte článok: