Nezabudnuteľný zážitok

Júl 2000 / Prečítané 2200 krát
  Tento školský rok sa v našom meste po prvý raz predstavila celosvetová súťaž v kreatívnom riešení problémov - Odysea mysle.
Je to súťaž tímov, nie jednotlivcov a jej poslaním je posilniť rozvoj tvorivého - kreatívneho myslenia u detí a mládeže. Odysea mysle učí, že všetko sa dá riešiť nielen zabehaným, ale aj úplne novým a často aj lepším spôsobom.
Pezinok v tejto súťaži zastupoval tím zo ZŠ Kupeckého pozostávajúci zo žiakov 8. ročníka: Martina Vicena, Daniela Lovasa, Martina Guštafíka, Jakuba Maluniaka a Juraja Melichára, pod trénerským vedením učiteliek Cheryl King a Tatiany Srokovej.
Nášmu tímu sa podarilo zvíťaziť v národnom kole vo Zvolene, čím sme zároveň získali možnosť zúčastniť sa na celosvetovom finále v USA, ktoré bolo tento rok v Knoxville v Tennessee. Vďaka sponzorom z USA i zo Slovenska sa nám napokon podarilo získať dosť finančných prostriedkov na túto cestu a náš sen sa nakoniec zmenil na skutočnosť.
Celosvetové finále bolo pre nás všetkých nezabudnuteľným zážitkom. Nebolo to iba "tvrdé" súťaženie, ale aj veľmi priateľská atmosféra a veľa zábavy. Zároveň sme sa tam aj veľmi veľa naučili, o samotnej súťaži, o novej krajine a ľuďoch i o nás samých, o tom ako vnímajú naše Slovensko v zahraničí. Počas súťaže sme stretli veľa ľudí, ktorí nám boli ochotní vždy pomôcť a my im chceme aj touto cestou poďakovať.
Sme vďační mestu Pezinok, komunitnému združeniu Sami - sebe a Rodičovskému združeniu pri našej škole za finančnú podporu a všetkým, ktorí nám pomáhali, radili a držali palce.

Ohodnoťte článok: