Prečo sú zatvorené lekárne?

Júl 2000 / Prečítané 2082 krát
   Pezinok je okresné mesto, žije v ňom 22 tisíc obyvateľov. V letnom období pribúdajú o ďalšie stovky rekreantov a turistov a služby tu vyhľadávajú aj občania okolitých obcí.
Zaráža nás preto, že obe tunajšie lekárne cez niektoré víkendové dni zostávajú zatvorené s odkazom, že nás obslúžia lekárne v Modre, Senci alebo v Bratislave. po 18. hodine každý deň už len v Bratislave.
Pokiaľ sa vám teda vyskytne nečakaný zdravotný problém a potrebujete lieky, nezostáva vám iné, ako ísť do susedného mesta. Do podstatne menšej Modry, zle verejnou dopravou prístupného Senca alebo až dvadsať kilometrov vzdialenej Bratislavy. Nehnevajte sa, chýba tomu logika.
Lekárne sú v kategórii služieb a práve služby sa v poslednom čase zlepšujú, snažia sa ísť v ústrety občanovi. Všimnite si, že v našom meste je už viacero obchodov s potravinami, ktoré sú otvorené už aj v
nedeľu (a nikto prevádzkovateľov k tomu ani nenútil, pochopili to sami). Nezdá sa vám, že služby lekární v tomto kontexte zaostávajú?
Chápeme, že aj v lekárňach pracujú ľudia, ktorí si chcú cez víkend oddýchnuť, ale takisto ako to robia iné prevádzky slúžiace verejnosti (napokon i pohotovostní lekári), aj v lekárňach by mali byť počas víkendov pacientovi k dispozícii. Akékoľvek hľadanie výhovoriek nie je na mieste. Jednoducho ide o také dôležité služby, že je to nevyhnutné.

Ohodnoťte článok: