Šampiónom Sauvignon z Moravy

Marec 2000 / Prečítané 1842 krát
V piatok 17. marca sa uskutočnilo v Dome kultúry v Pezinku hodnotenie súťažných vzoriek vín na VÍNNE TRHY PEZINOK 2000. Organizátori zaregistrovali tentoraz rekorkordný počet 477 vzoriek zo 41 odrôd. Zastúpenie malo päť krajín - Srbsko, Grécko, Rakúsko, Česká republika a Slovensko.
Vína posudzovalo 47 degustátorov v siedmich komisiách, ktoré pracovali pod vedením známeho vinárskeho odborníka Prof. Ing. Fedora Malíka, DrSc. Šampiónom výstavy, teda najvyššie hodnoteným vínom, sa stal Sauvignon ročník 1999 od výrobcu Ing. Miloša Michlovského z Vinselektu Rakvice z Českej republiky. Pezinčan Vladimír Píš so svojim Rizlingom vlašským získal Cenu primátora za najlepšie víno v typickej odrode Malokarpatského regiónu. Z červených vín bolo najvyššie hodnotené Vavrinecké od Ladislava Pučeka z Limbachu, z bielych Sauvignon z Agro Nový Šaldorf z ČR. Zlaté medaily získalo 49 vzoriek.
Vzorky vín boli po prvý raz na Slovensku hodnotené najmodernejším spôsobom - stobodovým systémom, ktorý sa používa na medzinárodných súťažiach.
Všetky vína bude možné ochutnať na VTP 2000, ktoré sa uskutočnia v dňoch 14. a 15. apríla v priesto roch Domu kultúry v Pezinku.

Ohodnoťte článok: