Záchranári z čísla 150

Marec 2000 / Prečítané 1934 krát   Jednotka Zboru požiarnej ochrany Okresného úradu Pezinok okrem svojej hlavnej činnosti, ktorou je hasenie požiarov, zasahuje pri ekologických haváriach, doprav- ných nehodách a iných záchranných akciách.

   V minulom roku mali pezinskí požiarnici 51 výjazdov na miesta dopravných havárií, 38-krát pomáhali pri otváraní bytov a 43-krát odčerpávali vodu zo zatopených objektov. Zásahov pri záchranárskych prácach, najmä pri haváriach áut pribúda, k čomu prispelo ukončenie činnosti Záchranného systému Slovakia. Ako sme sa dozvedeli na nedávnej tlačovej besede, záchranári zo ZPO sa pri likvidácii autohavárií plne vyrovnajú svojmu predchodcovi. Majú na to potrebné vybavenie i dobre pripravený obslužný personál. O ich akcieschopnosti sme mali možnosť presvedčiť sa pri cvičnom zásahu, ktorý úspešne predviedli v súčinnosti s políciou a zdravotníkmi.
Ak budete potrebovať rýchlu pomoc pri záchranárskych činnostiach rôznej povahy, ohláste sa na telefónnom čísle 150, kde vám určite podajú pomocnú ruku.

Ohodnoťte článok: