Spíker

Máj 1999 / Prečítané 2287 krát
  Ten, kto chodí na basketbal, veru by si zápasové dianie bez spíkra nevedel ani predstaviť. Nieleže by divákom chýbali dôležité informácie a pokyny, ale hlavne chýbal by doslova "životabudič" pre fanúšikov a hráčov. Na spíkrovi, ktorý dotvára zápasovú atmosféru, veľmi záleží. A ten, kto chodí po ihriskách súperov a môže porovnávať, musí potvrdiť, že ten náš, pezinský spíker, je ozaj dobrý. Je ním tridsaťpäťročný František Tóth.
     "Raz sa ma jeden funkcionár klubu spýtal, či by som nechcel robiť spíkra, prisľúbil som mu, že to skúsim. Boli so mnou spokojní, a tak to robím už tretí rok. Možno sa to niekomu páči, niekomu možno nie, ale robím všetko preto, aby naši chlapci vyhrávali a aby bola v hale výborná atmosféra" -
povedal nám na úvod Fero, a pokračoval:   "Som veľmi rád, keď ľudia povzbudzujú, myslím si, že by si to fanúšikovia mali uvedomiť, keď to chlapcom nejde, mali by im hlasivkami pomôcť. Táto robota ma veľmi baví, je to výborný pocit, keď sa vám podarí strhnúť stovky ľudí a zapojiť ich do povzbudzovania. Samozrejme vedel by som si to všetko predstaviť ešte lepšie, čo sa týka divákov, napr. známe vlny a pri nástupe hráčov svetelné efekty, to však zatiaľ technicky nie je možné. Na ligové zápasy sa nejako špeciálne nepripravujem, zväčša hráčov súpera poznám, ale u medzinárodných si musím zostavy pozrieť vopred a naučiť sa správne vyslovovať mená hráčov."

Ohodnoťte článok: