Pezinčan sa pyta

Máj 1999 / Prečítané 2281 krát
mjr. Jozef Rybárik * mjr. Jozefa RYBÁRIKA, veliteľa Okresného požiarneho útvaru Pezinok:
Ako ste si pripomenuli sviatok svojho patróna, Svätého Floriána?
- Tento sviatok oslavujeme každý rok. V tomto roku sme v 3. - 9. mája zorganizovali Týždeň otvorených dverí v jednotke ZbPO OÚ
Pezinok pre deti i dospelých. Návštevníci si mohli pozrieť priestory útvaru i zásahovú techniku. Oboznámili sme ich s našou činnosťou pri požiaroch, dopravných nehodách, chemických a ekologických haváriách, najmä leteckej, požiarnej záchrannej službe, lezeckej záchrane, potápaní i povodových prácach.
Milan Grell * Milana GRELLA, pezinského podnikateľa, hlavného sponzora celomestského podujatia ku Dňu detí:
Čo Vás vedie k tomu, že sponzorujete viaceré podujatia pre deti?   
-Uvedomujem si, že pomoc potrebujú aj v iných olastiach, ale ja som  sa rozhodol pre našich najmenších. Sám mám dve deti - dvojročného syna Mateja a osemročnú dcéru Ľudmilu - viem teda, čo treba urobiť, aby sa na detských tvárach objavila radosť a smiech. V tom hľadám zmysel svojho konania, to ma napĺňa spokojnosťou.
Ján Hidaši * Jána HIDAŠIHO, hlavného hospodára MsO Slov. rybárskeho zväzu v Pezinku:
Ako sa darilo súťažiacim na rybárskych pretekoch v Pezinku?
- Na prvých  tohtoročných  rybárskych pretekoch v Pezinku sa zišlo 141  súťažiacich.  Najlepšie si počínal Jaroslav   Klamo (úlovok 5 ks kaprov - 217 b). Na ďalších dvoch miestach sa umiestnili Gustav Gabo (2 ks - 101 b) a Peter Lörinc (2 ks - 88 b). Len na vysvetlenie - body predstavujú súčet dĺžky všetkých, ulovených rýb. Čo sa týka úlovkov, v tomto roku sa súťažiacim darilo o čosi menej, ako v minulých rokoch.

Ohodnoťte článok: