Náš región sa predstavil v Budapešti

Máj 1999 / Prečítané 2085 krát
Nie prvýkrát prezentovali "vo svete" obce a mestá malokarpatského regiónu svoj historický, hospodársky a kultúrny potenciál. V dňoch 19.5. - zo slávnostného otvorenia výstavy5.6. 1999 sa predstavili v Slovenskom inštitúte v Budapešti. Medzi 20 zúčastnenými komunitami bolo nielen všetkých 17 obcí a miest okresu Pezinok, ale aj obce Čataj, Smolenice a Suchá nad Parnou z okresu Trnava, ktoré pociťujú prirodzenú príslušnosť k nášmu regiónu.
     Na otvorení výstavy sa dňa 19. mája zúčastnili aj zástupcovia Pezinka na čele s primátorom mesta I. Pesslom. Súčasťou prvého dňa podujatia bola i tlačová konferencia pre maďarské médiá, sprievodný kultúrny program a recepcia. Na slávnostnej vernisáži sa zúčastnil i chargé d´affaires Slovenskej republiky v Maďarsku pán Juraj Palacka s manželkou. Naše mesto prezentovali šiesti výtvarníci D. Poláková, J. Vyhnálek, M. Kinder, O. Solga, I. Piačka a D. Tyková. Kolekcia súčasných autorov bola obohatená dielami už nežijúceho pezinského maliara Fridricha Moravčíka.
     Odborným garantom celého podujatia bolo Malokarpatské osvetové stredisko v Pezinku, ktoré výborne zvládlo i úlohu hostiteľa.

Ohodnoťte článok: