Martina Pastúchová chce obhájiť minuloročné svetové postavenie

Apríl 1999 / Prečítané 2216 krát
  V marci, na naše pozvanie, navštívila redakciu úspešná slovenská pretekárka v pretláčaní rukou - Martina Pastuchová. Táto 19-ročná športovkyňa z nášho mesta sa má, ozaj, čím pochváliť. V minulom roku získala v silnej konkurencii na majstrovstvách sveta v pretláčaní rukou - s ľavou druhé miesto a pravou tretie. Rovnaké poradie dosiahla na majstrovstvách Európy. Oprávnenie štartovať na vrcholných svetových Z finálového súboja s pretekárkou Talianska na veľkej cene Španielskapodujatiach podmieňuje úspešnosť na domácich šampionátoch. Ani tu nenechala nikoho na pochybách, vo svojej kategórii suverénne zvíťazila.
     Výborne začala aj tento rok. Začiatkom marca reprezentovala Slovensko na 8. ročníku Veľkej ceny Španielska. Štartovalo na nej v jej kategórii deväť pretekárok, okrem nej, domácich Španielok, ešte jedna Talianka. Martina sa dostala do finále s reprezentantkou Talianska (pozná ju z vrcholných súťaží), ktorú v dramatickom súboji porazila. Stala sa víťazkou súťaže a získala krásny pohár.
     Minulý mesiac sa konali majstrovstvá Slovenska v Bernolákove. Martina štartovala v ženskej hmotnostnej kategórii nad 60 kilogramov - a súťaž vyhrala. Najúspešnejší pretekári budú reprezentovať Slovenskú republiku na májových majstrovstvách sveta v Senci, ani tu iste úspešná pretekárka z nášho mesta nebude chýbať.
     Na záver sme sa ešte nášho redakčného hosťa spýtali na tohtoročné ciele. "Nikdy si nestanovujem pevné ciele, spolieham sa predovšetkým na kvalitu prípravy a tiež športové šťastie. Rada by som však obhájila svoje minuloročné výsledky. Viac asi proti najlepším ruským pretekárkam ťažko dosiahnem" - povedala nám Martina. Ešte dodávame, že M. Pastuchovú, okrem účasti na vrcholných športových súťažiach, čaká v tomto roku ešte jedna nemálo dôležitá udalosť - maturitná skúška na SZŠ v Modre.
     Teda veľa šťastia Martina!

Ohodnoťte článok: