Vínne trhy

Apríl 1999 / Prečítané 2083 krát
Cenu primátora mesta Pezinka preberá zást. PD Dvory na Žitavou

Vínne trhy

    Po dva dni - 16. a 17. apríla - sa konal v Dome kultúry v Pezinku štvrtý ročník Vínnych trhov. Ich hlavnými organizátormi boli Združenie pezinských vinohradníkov a Malokarpatské osvetové stredisko.
    Vinári z celého Slovenska, ale aj Moravy a Rakúska prihlásili do súťaže v tomto roku 411 vzoriek vín. Hodnotilo ich, pod vedením Prof. Ing. Fedora Malíka, sedem degustačných komisií, v ktorých mali zastúpenie i znalci vín z Čiech a Rakúska.
    Najvyššie hodnoteným vínom, bez rozdielu ročníka - Šampiónom výstavy - sa stal Tramín červený, ročník 1997 z LVD Limbach. Diplom za najvyššie hodnotené víno biele z produkcie roku 1998 získal Rizling rýnsky - kab., vinára Vladimíra Mrvu zo Zelenča. Z červených minuloročných vín bolo za najlepšie vyhlásené Svätovavrinecké Pezinčana Juraja Horvátha. Cenu primátora mesta Pezinok získal Rizling vlašský, ročník 1995 z PD Dvory nad Žitavou. Cena prednosta OkÚ Pezinok za najlepšiu Frankovku modrú (ročník 1998) putovala Eduardovi Čechovi do Skalice. Degustačné komisie udelili 46 zlatých medailí, 89 strieborných a 143 bronzových. Najviac zlatých medailí z odrodových vín získal Rizling vlašský (7).
    Tohtoročné Vínne trhy sa vyznačovali vysokou návštevnosťou, zaujímavými kultúrnymi programami a tradične aj dobrou organizáciou.
Pri stánkoch so vzorkami vín bolo stále živo...
Medzi hosťami boli aj minister kultúry Milan Kňažko a operný spevák Peter Dvorský