Niektoré prípady tresnej činnosti v r.1998

Apríl 1999 / Prečítané 2036 krát
Okrádal príbuzných
    Dňa 13.1. poškodený L.P. z Pezinka ohlásil krádež v novostavbe rodinného domu, ktorú vykonal neznámy páchateľ. Majiteľovi vznikla tým škoda 70 tis. Sk. O deň neskôr ohlásila krádež z bytu B.P. z Pezinka so škodou 7 400 Sk. K ďalšej krádeži v jej byte došlo 23.1., ukradnuté predmety mali hodnotu 10 tis. Sk. Vyšetrovaním orgánov PZ bolo zistené, že páchateľ Stanislav Š, bol rodinný príslušník poškodených.

Kradli bicykle
    Trestná činnosť bola 7. mája preukázaná skupine mladistvých, ktorí v predchádzajúcom mesiaci vykonali sériu krádeží vlámaním do pivničných priestorov v bytovkách. Zamerali sa na bicykle. Krádežami - v deviatich prípadoch - spôsobili škodu za vyše 118 tis. Sk. Páchateľmi boli mladiství Marek A. , Martin Č., Anton L., Marián D. a Radovan K.

Falošný vodičák
    Dňa 11. júla hliadka OO PZ v Pezinku kontrolovala Denisa M., ktorý predložil ku kontrole vodičský preukaz - falzifikát. Pri následnom vyšetrení sa priznal, ako si falošný doklad zadovážil.

Vyhrážal sa násilím
    Dňa 19.10. zazvonil Patrik K. z Rajca na zvonček rodinného domu Pezinčana B.T., ktorého spolu s manželkou nútil pod hrozbou násilia konať, lebo mu dlhuje peniaze. Vyhrážal mu hrozbou útoku "Ruskej mafie", že zabije jeho rodinu, keď mu nepríde otvoriť dvere. Toto sa opakovalo dvakrát. Včasným zásahom príslušníkov OKP OR Policajného zboru a hliadky OO PZ Pezinok bol páchateľ zadržaný na mieste činu a ku skutku sa doznal.

Ohodnoťte článok: