Pomoc spolublížnym

Apríl 1999 / Prečítané 1949 krát
   Dnes už ťažko, čo i len približne, čo všetko a aké množstvo priniesli humanitné zberové akcie, ktoré v našom meste organizoval tunajší Klub KDH. Dá sa však s istotou povedať, že to bol veľmi pestrý a bohatý sortiment, ktorým naši spoluobčania obdarovávali tých, ktorí sú na túto pomoc odkázaní. Povzbudení týmito úspechmi v polovici apríla sa uskutočnila ďalšia zberová akcia, ktorá medzi našimi občanmi vyvolala doteraz nevídaný ohlas. Pezinčania nanosili toľko pekných a zachovalých dámskych, pánskych a detských odevov a obuvi, že pomerne priestranný vestibul bol nimi doslova preplnený. Nechýbala ani použiteľná posteľná bielizeň, knihy, ba ani detské hračky. Vyzbieraný tovar po roztriedení a balení bol prevezený do Misijného centra v Skalici, odkiaľ ho postupne rozvezú nielen na určené miesta na Slovensku, ale i v zahraničí. Podľa prvého odhadu na jeho prevoz jeden kamión určite nepostačí.
     Na organizácii tohoto doteraz najúspešnejšieho podujatia sa podieľalo Slovenské misijné hnutie, Klub KDH v Pezinku a Združenie kresťanských dôchodcov, ktorí sa v plnej miere opierali o organizačné schopnosti pána Vladimíra Milku. Na úspechu tohto vysoko humanitného podujatia sa podieľali členky usporiadateľských organizácií, ktorých mená i napriek ich nesúhlasu predsa len uverejňujeme. Boli to: J. Mihalovičová, E. Balážová, B. Sabová, I. Štefková, J. Šmidlová, A. Hašková a G. Karlovská.
     Im všetkým , ale najmä štedrým darcom, patrí naša úprimná vďaka. Vďační sme i tým, ktorí akýmkoľvek finančným obnosom prispeli na prevoz darov do Skalice.

Ohodnoťte článok: