Príjemné chvíle s divadlom

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2090 krát
Horúce dni posledného júnového víkendu v našom podkarpatskom mestečku nám milo spríjemnilo divadlo. Organizátori z Pezinského rozprávkového divadla nám naservírovali azda najbohatší program v rámci doterajšej histórie medzinárodného festivalu CIBULÁK. V tomto roku festival dovŕšil už osemnásty rok svojej existencie a jeho tvorcovia akoby chceli jeho nevšednou pestrosťou a bohatosťou vyjadriť radosť, že dospel.

V Pezinku, okrese i v kraji zvíťazila SDKÚ, Celkový víťaz Smer

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2405 krát
V sobotu 17. júna sa uskutočnili na Slovensku predčasné parlamentné voľby. Vyhral ich Smer s 29,14 % pred SDKÚ 18,35 %, SNS 11,73 %, SMK 11,68 %, HZDS 8,79 % a KDH 8,31 %. Ostatné strany nezískali potrebných päť percent na vstup do parlamentu. Volebná účasť na Slovensku bola 2 303 139 voličov, čo je 54,67 %.

Detská prázdninová Univerzita Pezinčiny

Ing. Eva Lupová / Jún 2006 / Prečítané 2096 krát
V polovici augusta sa naše mesto stane na týždeň univerzitným. Bude totiž miestom stretnutia temer štyridsiatky mladých ľudí z piatich partnerských miest – okrem domáceho Pezinka i Mladej Boleslavi (Česká republika), Neusiedl am See (Rakúsko), Mosonmagyaróváru (Maďarsko) a Izoly (Slovinsko), ktorí k nám zavítajú, aby absolvovali letnú prázdninovú detskú Univerzitu Pezinčiny.

Poslanci protestu prokurátora nevyhoveli

redakcia / Jún 2006 / Prečítané 2156 krát
Dňa 23. júna sa konalo mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Pezinku s cieľom rozhodnutia o proteste prokurátora proti Všeobecne záväznému nariadeniu č. 2/2006, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 2/97 o vyhlásení záväzných častí územného plánu.

Predsa hotel na Rozálke?

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2123 krát
Spoločnosť IRI, a.s., ktorá vlastní Areál zdravia na Rozálke, znovu uvažuje o výstavbe štvorhviezdičkového hotela s relaxačným centrom. Hotel by mal stáť v susedstve súčasného areálu a bude mať tri nadzemné podlažia so 60 izbami. Na prvom poschodí bude reštaurácia, bar, fitness, soláriá a masážne priestory.

Na ohňostroje musí byť povolenie

Mestský úrad / Jún 2006 / Prečítané 3188 krát
Čoraz častejšie sa aj v našom meste stretávame s tým, že rôzne súkromné oslavy a jubileá sú spojené s ohňostrojom, a to najmä v neskorých nočných hodinách. Ohňostroj sprevádzaný delobuchmi a ďalšou pyrotechnikou pôsobí negatívne nielen na spánok detí a dospelých, ale môže mať negatívny vpolyv aj na psychiku niektorých ľudí.

Cena za zavádzanie informačných technológií

Alexander Pravda / Jún 2006 / Prečítané 2146 krát
V dňoch 8. – 9. júna sa konala konferencia GGIT 2006 na Štrbskom Plese, ktorú organizovala spoločnosť CORAgeo s.r.o. Na tomto podujatí okrem iného udeľovali ceny mestám a obciam za aktívny prístup k zavádzaniu informačných technológií v samospráve. Za posledný rok dostali ceny tri mestské úrady na Slovensku: Košice, Pezinok a Senica.

AKO JE TO S ÚVERMI?

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2130 krát
Mesto Pezinok dosiahlo v minulom roku priaznivé hospodárske výsledky s prebytkom 26,5 milióna Sk. Ako je to s dlhmi, má Mesto nejaký úver?

Prezentácia vo Viedni

Jún 2006 / Prečítané 2259 krát
Slovenský inštitút vo Viedni hostil 22. júna delegáciu poslancov MsZ z Pezinka na čele s primátorom Oliverom Solgom, ktorý otvoril výstavu fotografií známeho fotografa Jána Štrbu. Súčasťou výstavy bola aj prezentácia pezinských vinárov a firiem Víno Borik, Karpatská perla, Víno Hacaj a Víno Ludvik.

Spomienka na Eugena Suchoňa

Jún 2006 / Prečítané 2173 krát
Pamätnú tabuľu hudobnému skladateľovi Eugenovi Suchoňovi a jeho bustu odhalili v Piešťanoch v piatok 2. júna na rohu ulice pomenovanej po našom slávnom rodákovi a rekonštruovanej pešej zóny. Na slávnosti sa na pozvanie primátora Piešťan Rema Cicutta zúčastnil aj primátor Oliver Solga s manželkou a najbližšia rodina umelca. Autorom pamätníka je mladý sochár Roman Hrčka.

Turnaj policajtov

Jún 2006 / Prečítané 2154 krát
Tradičný turnaj mestských polícií v sálovom futbale sa uskutočnil 26. mája v športovej hale SOU na Komenského ulici za účasti družstiev zo Slovenska i z Čiech. Darilo sa najmä domácim, mužstvo Mestskej polície z Pezinka totiž prvýkrát turnaj vyhralo.

POSLANECKÝ DEŇ

Ing. Eva Lupová / Jún 2006 / Prečítané 2083 krát
Keďže prvá streda v júli padne na piateho, keď je štátny sviatok, poslanecký deň sa presúva na druhú stredu, teda 12. júla. V uvedený deň od 16. – 18. hod. budú mať občania na Mestskom úrade, v miestnosti č. 19, príležitosť stretnúť sa s vybranými poslancami Mestského zastupiteľstva. Možno sa na nich obrátiť s podnetmi, pripomienkami, otázkami týkajúcimi sa života v meste, či so žiadosťami o vysvetlenie rozhodnutí pezinskej samosprávy.

Zaručene neoverené

Mgr. Oliver Solga / Jún 2006 / Prečítané 2082 krát
Paradox v titulku sa v tomto prípade týka klebiet a výmyslov na úrovni, ako sa ľudovo hovorí "agentúry JPP", teda: jedna pani povedala. Nebolo by to v našich zemepisných šírkach nič zvláštne, akosi sme si ešte stále neodvykli od stínania hláv tým, ktorí prečnievajú nad sivý priemer.

Ocenenia za zásluhy o rozvoj mesta

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2629 krát
Už tradične 14. júna, v deň výročia udelenia výsad slobodného kráľovského mesta, sa konalo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva, na ktorom primátor Pezinka Oliver Solga odovzdal ocenenia významným osobnostiam a kolektívom. Akt odovzdania ocenení sa uskutočnil v priestoroch Starej radnice. Ceny v tomto roku prevzali:

Pezinčania v NR SR

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2268 krát
V júnových voľbách do parlamentu boli úspešní dvaja kandidáti z Pezinka na kandidátke víťaza volieb – Smeru. V päťdesiatke novozvolených poslancov za túto stranu sú JUDr. Martin Glváč (39 r.) na 11. mieste a Ing. Ján Čech (55 r.) na 42. mieste. Blahoželáme!

Stĺpek po našem

strýco Lajo / Jún 2006 / Prečítané 2043 krát
Máme ščastlyvo po volbách. Dofčúlka zme špekulovaly, keho volyt, fčúl móžu špekulovat polytyci, s kým sa budú štyri roky kamarádzit a na keho budú kydat. A dohový, či celé štyri roky. Nemóžem si pomócit, ale velyce mi to prypomýna, ket zme jako dzeci hrávaly fodbal a dohodly zme sa, že sa hrá do deset.

Orbis Harmoniae

Jún 2006 / Prečítané 2330 krát
Orbis harmoniae: O májové podujatie, ktoré si kladie za cieľ učiť ozdraviť telo a dušu, bol aj v tomto roku veľký záujem.

Cestný obchvat Pezinka: reália či fikcia?

Jún 2006 / Prečítané 5592 krát
Denne sme svedkami (i účastníkmi) fatálnej situácie v našom meste: stovky áut rolujú Pezinkom. A frekvencia tohto stavu vykazuje stále vzostup. Takéto konštatovanie je nielen reálne, ale aj zosmutňujúce (s podtónom zlosti) rovnako občanov mesta, ale aj jeho návštevníkov.

Ad: K Hypernove vedie nový chodník (Pezinčan č. 5/2006)

Jún 2006 / Prečítané 2052 krát
Problematikou doriešenia chodníkov k Hypernove sa Mesto Pezinok začalo zaoberať hneď po uvedení hypermarketu do užívania. Investor prisľúbil pripojenie objektu na existujúce chodníky zrealizovať do októbra 2005.

Ad: O zodpovednosti (Pezinčan č. 5/2006) Vinohrady do Pezinka a regiónu patria

Gabriel Guštafík, redakcia / Jún 2006 / Prečítané 2094 krát
Zaujal ma článok v minulom čísle, ktorého autorom je primátor Oliver Solga. Hneď na úvod musím povedať, že súhlasím so všetkým čo napísal a expresívne slová o nenásytnosti a nenažranosti sú viac ako namieste. Konečne niekto kompetentný povedal na plné ústa, čo si o týchto praktikách myslí.

Vozia mušt a vína zo zahraničia

Jún 2006 / Prečítané 2157 krát
Pán primátor, chcem reagovať na váš článok O zodpovednosti, uverejnený v minulom čísle. Na jednej strane máte pravdu, ale minca má dve strany. Tou druhou je skutočnosť, že pezinskí spracovatelia hrozna minulý rok nevykupovali hrozno od malých vinohradníkov. Nakúpili radšej lacný maďarský mušt a svoje produkty predávajú ako pravé pezinské vína.

POZOR NA POŽIARE

mjr. Ing. Eva Orlická / Jún 2006 / Prečítané 2136 krát
Tak ako každý rok v tomto období, aj tentoraz sa vám, vážení občania, prihovárajú profesionálni hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku s výzvou, aby ste v čase žatvy nefajčili a nepoužívali otvorený oheň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, v blízkosti stohov slamy a sena, lánov obilia a suchých porastov a dodržiavali zásady protipožiarnej bezpečnosti pri činnostiach spojených so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, ku ktorým patria aj práce spojené so zberom a uskladnením obilnín a objemových krmovín.

Podporili projekty

Revia / Jún 2006 / Prečítané 2172 krát
Nadácia REVIA v druhom grantovom kole podporila tieto pezinské projekty: František Béber – Poďme športovať – Maratón v stolnom tenise, suma 8. tis. Sk, Študentský parlament v Pezinku – Medzinárodná detská univerzita Pezinčiny, 4 tis. Sk,

Mladí filantropi udelili granty

Revia / Jún 2006 / Prečítané 2295 krát
V rámci projektu Mladí filantropi, ktorý realizuje Revia – Malokarpatská komunitná nadácia a nadácia SPP, podporila mládežnícka grantová komisia 29. 4. 2006 projekty z regiónu v sume 120 tisíc Sk.

Keramické trhy sú ako malé vinobranie

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2295 krát
V júni sme mali v Pezinku trojdenné Keramické trhy, podujatie ktoré má veľkú ambíciu výrazne prispieť k rozvoju cestovného ruchu, nielen v našom meste ale aj v krajskom meradle. Aj tohtoročný tretí ročník potvrdil, že organizátori sú na dobrej ceste.

Zažiari úsmev detí z domova pani Lančaričovej

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2874 krát
Na Kollárovej ulici odovzdali do užívania nové ubytovacie zariadenie pre mladých ľudí z detských domovov, ktorí študujú na stredných a vysokých školách.

Maratón na kolesách

Ing. Eva Lupová / Jún 2006 / Prečítané 2221 krát
Ani nepriaznivé počasie neodradilo 37 milovníkov cyklistiky, ktorí nastúpili 1. júna na štart IV. ročníka cyklomaratónu Pezinok 2006. Tí absolvovali vyše 300 km dlhú trať z Pezinka cez Štúrovo do maďarského Vyšehradu a späť. Hocí niektorí sa vrátili vlakom, všetci získali účastnícke listy, čím sa zapísali do histórie tohto podujatia. Cieľom piateho ročníka bude pravdepodobne Slovinsko.

MODEL OF THE WORLD

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 3609 krát
Reklamno-módna agentúra FLASH Trnava usporiadala v pezinskom Obchodnom centre Plus slovenské finále MODEL OF THE WORLD. Súťažilo dvadsať modeliek. Absolútnou víťazkou sa stala Pezinčanka Pavlína Chynoranská (na snímke v popredí), ktorá bude Slovensko reprezentovať na prestížnej svetovej súťaži Model of the world v Tanzánii.

Kultúrne leto začínajú Návraty

Revia / Jún 2006 / Prečítané 2057 krát
Kultúrne leto v Pezinku v tomto roku, už po štvrtýkrát, otvorí Malokarpatský festivalík tradičnej kultúry Návraty 2006. V priestoroch pred Zámkom sa v nedeľu 2. júla o 15. hod. opäť predstavia folklórne súbory, ľudové hudby a sóloví speváci z Malokarpatského regiónu.

Popoludnie plné dobrej nálady a zábavy

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2151 krát
Tohtoročné celomestské oslavy Dňa detí v sobotu 3. júna ovplyvnilo počasie. V noci a doobeda pršalo, terén v Zámockom parku bol rozmoknutý, naviac hrozilo, že bude ešte pršať, preto sa organizátori z Kultúrneho centra, Centra voľného času, Papiernictva Grafit a Mesta Pezinok rozhodli podujatie premiestniť do Domu kultúry.

Cajlania volili richtára

Jún 2006 / Prečítané 2231 krát
Ako už tradične, zišli sa Cajlania v podvečer 1. mája pri stavaní mája. Tento rok im to skomplikovalo počasie. Keď sa už máj vypínal, stretli sa spoločne na veselici Pod hrušku. Spoločne si zaspievali, zatancovali a ochutnali rôzne dobroty. Zvolili si nového cajlanského richtára na rok 2006, ktorým sa stal Ľuboš Hančík.

Víťazi speváckej súťaže

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2615 krát
V pezinskom Dome kultúry sa uskutočnil v poslednú májovú nedeľu 8. ročník speváckej amatérskej súťaže Pezinok spieva – spievajte s nami. Zorganizovala ju Mestská organizácia Únie žien Slovenska pod záštitou Mesta Pezinka. V piatich kategóriach súťažilo 23 sólistov, 3 duetá a jedna skupina z Pezinka a zo Šenkvíc.

Spomienka na baníctvo

Jún 2006 / Prečítané 2170 krát
V stredu 21. júna sme si už tradične pripomenuli vyše šesťstoročnú banícku históriu nášho mesta. V tento deň prijal pezinských baníkov – členov Malokarpatského baníckeho spolku a ich rodinných príslušníkov – v reprezentačných priestoroch Obradnej siene primátor mesta Oliver Solga.

Patrónke mesta

Ing. Eva Lupová / Jún 2006 / Prečítané 2167 krát
Tak ako po minulé roky si Pezinok pripomína 26. júla sviatok svätej Anny, patrónky nášho mesta, svätou omšou, ktorá sa uskutoční o 19.00 hod. v Dolnom kostole. Predchádzať jej bude položenie kvetov k pamätníku obetí 1. svetovej vojny pri Farskom kostole.

V článkoch chýbal názov školy

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2106 krát
V minulom čísle chýbali v dvoch článkoch údaje o Základnej škole s materskou školou Orešie, Pezinok. Názov školy chýba pri mene ocenenej žiačky Romany Hupkovej v článku Vyhlásili výsledky literárnej súťaže (str. 1) a v článku Zbierka v rámci Dňa narcisov (str. 6) pri vymenúvaní škôl, ktoré sa podieľali na zbierke. V prvom prípade sme chybili my, v druhom naša informátorka z klubu Venuša. Za neúplné informácie sa ospravedlňujeme.

Špeciálna trieda

Jún 2006 / Prečítané 2164 krát
Špeciálna základná škola Pezinok, Komenského 25, otvára pre školský rok 2006/2007 triedu pre deti s poruchou reči. Zapisujeme deti od 4 do 5 rokov na základe žiadosti rodiča. Ponúkame vysokú špeciálno-pedagogickú odbornosť výchovno-vzdelávacieho procesu a odbornú intervenciu špeciálno-pedagogickej poradne.

OZNAM

Mgr. Soňa Strmeňová / Jún 2006 / Prečítané 2242 krát
Riaditeľstvo Základnej školy na Holubyho ulici č. 14 v Pezinku oznamuje, že v školskom roku 2006/2007 otvára v 5. ročníku výberovú jazykovú triedu s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka a voliteľného jazyka – španielčiny, taliančiny alebo francúzštiny.

Cibulákom žilo celé mesto

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2098 krát
Cibulák to nie sú len predstavenia v priestoroch Domu kultúry, ale hlavne v exteriéroch – v uliciach mesta, v Zámockom parku, na nádvorí Zámku, pred obchodnými centrami. Výborní klauni z Nemecka, Francúzska a Belgicka tentoraz zabávali návštevníkov na rozsiahlom Radničnom námestí, akrobatické výkony klaunov z Čiech sme si zas mohli pozrieť v tichomKomici z Bangditos (Nemecko) prostredí Zámockého parku.

V Šenkviciach oslavovali

Jún 2006 / Prečítané 2232 krát
V sobotu 24. júna si obyvatelia Šenkvíc pripomenuli významné jubileum, 750 rokov, ktoré uplynuli od prvej písomnej zmienky o existencii tejto obce.

Požiarna ochrana očami detí

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2545 krát
V Základnej škole na Vajanského ulici vyhlásili výsledky tradičnej súťaže grafických prác pod názvom Požiarna ochrana očami detí. Súťaž začali organizovať v roku 1982, najskôr v rámci Pezinka, od roku 2000 je už celookresnou súťažou.

Už po šiestykrát Dychovky v preši

František Féder / Jún 2006 / Prečítané 2130 krát
Stretnúť sa v krásnom Pezinku pri muzike či pri vínku, je sviatkom domácich i hostí, ktorí sem prídu z úprimnosti.

Prospekt i cestovný doklad

Ing. Eva Lupová / Jún 2006 / Prečítané 2432 krát
Od Hradných slávností, teda od 10. júna, je v predaji (za 150 Sk) v Informačnom centre v Pezinku a v ďalších partnerských prevádzkach pas Pezinského panstva.

Súťaž na logo mesta

Ing. Eva Lupová / Jún 2006 / Prečítané 2403 krát
Mesto Pezinok vyhlasuje verejnú neanonymnú súťaž na vytvorenie loga mesta a jednotného vizuálneho štýlu mesta.

Polícia pre žiakov základných škôl

Róbert Mikulovič / Jún 2006 / Prečítané 2196 krát
Mestská polícia v Pezinku usporiadala v Kučišdorfskej doline Branno-športový deň. Zúčastnilo sa na ňom 230 žiakov 5. a 6. ročníkov pezinských základných škôl. Najskôr sa deti oboznámili s prácou mestskej polície, jej vybavením a policajti im predviedli ukážky zo služobnej kynológie a zo zadržania páchateľov. V druhej časti sa uskutočnili branno-športové preteky, v ktorých si deti zmerali sily, zručnosť a svoju šikovnosť.

Vďaka učiteľom

Július Balco / Jún 2006 / Prečítané 2363 krát
Dňa 20. mája 2006 sa v pezinskom zámku po štyridsiatich rokoch stretli bývalí maturanti SVŠ-ky po prvý raz z oboch tried, a tak som mal možnosť medzi hosťami privítať aj moju najobľúbenejšiu profesorku pani Magdu Steinerovú.

Spomíname

Jún 2006 / Prečítané 2407 krát
Spomienky na našich najbližších...

Blahoželáme

Jún 2006 / Prečítané 2150 krát
Blahoželania pre našich najbližších...

Spoločenská kronika

Jún 2006 / Prečítané 4036 krát
Noví občiankovia, Zosobášili sa, Navždy nás opustili, Naši jubilanti

Za končiacim sa školským rokom

Jún 2006 / Prečítané 2628 krát
Pre väčšinu z nás predstavujú mesiace júl a august obdobie čerpania dovoleniek. Pre pedagogických zamestnancov, ale najmä riaditeľov škôl, je to obdobie sumarizácie jedného roka a prípravy na ďalší školský rok. V priebehu školského roka škola zabezpečuje okrem výchovno-vzdelávacieho procesu aj ďalšie aktivity. Jednou z nich je organizovanie okresných kôl predmetových olympiád a športových súťaží.

Mladí plavci z pezinského klubu

Jún 2006 / Prečítané 3381 krát
Pezinské plavecké nádeje vyrastajú z plienok. Skratku PkPk vídavať čoraz častejšie na plaveckých pretekoch žiackych talentov po celom Slovensku: Bratislava, Malacky, Handlová, Púchov... Mladé, ale ambiciózne trénerky, medzinárodné plavecké rozhodkyne, Naďa Urbančoková a Veronika Tanková, len nedávno patrili medzi výborné slovenské plavkyne.

V Púchove sa nestratili

Jún 2006 / Prečítané 2180 krát
Pezinské deti – plavci i plavkyne, sa po ročnom tréningu v pezinskom plaveckom klube začínajú ukazovať na celoslovenských pretekoch. V sobotu 10. júna sa v Púchove uskutočnil Memoriál Pavla Vajdu – plavecké preteky, na ktorých sa zúčastnilo šestnásť slovenských plaveckých klubov s vyše stovkou pretekárov.

Pezinok – mesto priateľské k zdravotne postihnutým

Štefan Šutta / Jún 2006 / Prečítané 4633 krát
Telesne postihnutí v Pezinku a okolí sú združení v 123. Základnej organizácii Slovenského zväzu telesne postihnutých (SZTP).

Kontakt na vedenie ZO SZTP

Jún 2006 / Prečítané 1977 krát
ZO sídli na Sládkovičovej ul. č. 1, kde jej predseda Š. Šutta každý druhý týždeň (rozpis je vyvesený na vchodových dverách) vykonáva poradenskú činnosť pre členov i nečlenov ZO. V rámci nej informuje záujemcov o ich nárokoch súvisiacich s ich telesným postihnutím, poskytuje príslušné tlačivá a pomáha s vybavovaním preukazov.

Záchranári úspešní v medzinárodnej súťaži

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 4840 krát
ZLATÉ HORY – V dňoch 25. a 26. mája sa uskutočnil v Zlatých Horách v Českej republike 10. ročník súťaže záchranárskych posádok. Zúčastnilo sa na ňom 33 posádok zo 14 krajín Európy, Ázie a Ameriky.

Pripomíname si

Jún 2006 / Prečítané 2044 krát
Hovorí sa, že kto nemá minulosť nemá ani budúcnosť. Naše mesto nepatrí medzi tie, ktoré by na svoju históriu a na ľudí, ktorí v nej majú svoje miesto zabúdalo.

Architekti v Pezinku

Jún 2006 / Prečítané 2106 krát
Účastníkov 10. konferencie o urbánnom a regionálnom výskume prijal v nedeľu 21. mája v Obradnej sieni primátor Pezinka Oliver Solga. Tridsaťpäť architektov z celého sveta navštívilo naše mesto, aby si vypočulo z úst primátora informácie o architektúre a urbanizme, ako aj o stavebnom vývoji mesta počas ôsmich storočí jeho existencie. Konferenciu na Slovensku pripravilo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja a Európska hospodárska komisia pri OSN.

Študentský parlament hodnotil svoju činnosť

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 1949 krát
Posledné zasadnutie pezinského Študentského parlamentu (ŠP) v tomto školskom roku sa uskutočnilo vo štvrtok 8. júna. Zúčastnil sa na ňom viceprimátor Ing. Jozef Chynoranský, ktorý je konzultantom. Rokovanie viedla predsedníčka ŠP Zuzana Moravčíková.

Čo je nové vo week&weekend?

Jún 2006 / Prečítané 2013 krát
Vo februárovom čísle Pezinčana sme priniesli čitateľom informácie o novej reštaurácii rýchleho občerstvenia week&weekend v Pezinku, ktorá je prvou reštauráciou tejto rozvíjajúcej sa siete na Slovensku. Reštaurácia sa nachádza v priestoroch bývalej večierky v budove na rohu pri hlavnej ceste na Bratislavu vedľa klubu Empire.

MESTO PEZINOK vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pracovných miest:

Jún 2006 / Prečítané 1941 krát
Vedúci oddelenia školstva a sociálnych vecí Kvalifikačné predpoklady: VŠ (so zameraním na oblasť sociálnej práce výhodou)

Stretnutie kartografov

Jún 2006 / Prečítané 2008 krát
Po troch rokoch sa opäť v Pezinku uskutočnilo stretnutie bývalých pracovníkov Slovenskej kartografie z Bratislavy, ktorí si pripomenuli dávnu slávu a kvalitu našich máp a atlasov. Naše mesto si vybrali aj preto, že mnoho Pezinčanov v tomto známom vydavateľstve pracovalo aj niekoľko desaťročí.

Ľubo Stražay opúšťa po 19 rokoch trénerskú lavičku VTC Pezinok, Odchádza po úspešnej sezóne

Jún 2006 / Prečítané 3117 krát
Volejbalistky VTC Pezinok majú za sebou jednu z najúspešnejších sezón za posledné roky. V slovenskej extralige obsadili 4. miesto, hrali vo finále Slovenského pohára, na finálovom turnaji Česko-Slovenského pohára, dve hráčky (Stankovianska a Viestová) sa dostali do užšieho výberu Slovenskej reprezentácie. Navyše dievčatá svojimi výkonmi lákali do volejbalovej haly početný zástup fanúšikov.

Majster sveta z Orešia

Jún 2006 / Prečítané 2816 krát
Na aprílových školských majstrovstvách sveta v orientačnom behu, ktorých centrom bol Pezinok, zaznamenalo aj naše mesto veľký úspech. Majstrom sveta na klasickej trati sa stal člen TJ Sokol Pezinok, klub orientačného behu, Braňo Iro.

Na stupni víťazov

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2288 krát
Poslednú májovú sobotu sa konali v Rimavskej Sobote Majstrovstvá Slovenska starších žiakov a žiačok v džude. Zúčastnilo sa na nich 242 borcov z celého Slovenska. Boli medzi nimi aj Pezinčania, ktorí si vybojovali štyri prvé, jedno druhé a tri tretie miesta.

Karatisti si vybojovali účasť na ME

Jún 2006 / Prečítané 1987 krát
Pretekári z Karate-kickbox klubu Pezinok opäť potvrdili svoje kvality na majstrovstvách Slovenska konaných 20. mája v Púchove.

Polc ôsmy v SP

Jún 2006 / Prečítané 1965 krát
Pezinčan Filip Polc obsadil počas prvého júnového víkendu na pretekoch Svetového pohára (SP) vo Willingene 8. miesto v zjazde, čo je doteraz jeho najlepšie umiestnenie v tejto disciplíne v SP. Po operácii kolena v zime absolvoval 24-ročný Filip dobrú prípravu v rakúskom tíme Gravity Group a jeho tohtosezónne výsledky signalizujú návrat do svetovej špičky, z ktorej v predchádzajúcich sezónach vypadol pre zranenia.

Zasadnutie Pezinského mikroregiónu v Šenkviciach

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 1980 krát
V utorok 30. mája sa uskutočnilo riadne zasadnutie Pezinského mikroregiónu v Šenkviciach Ako nás informoval predseda mikroregiónu Ing. Jozef Javorka, v programe rokovania bolo prijatie nových členov, ktorými sa stali Svätý Jur a Šenkvice. Týmto dostal Pezinský mikroregión konečnú podobu, pretože v budúcnosti už nemienia priberať ďalších členov. Malokarpatský región má po tomto usporiadaní dva mikroregióny – Pezinský a Červený Kameň.

Viničné pripravilo majstrovstvá sveta skvele

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 3162 krát
V dňoch 13. – 18. júna sa vo Viničnom uskutočnil 6. ročník akademických majstrovstiev sveta v lukostreľbe. Toto podujatie, ktorým žil celý Pezinský mikroregión, bolo na Slovensku prvýkrát. Zúčastnilo sa ňom vyše 170 akademických športovcov z 25 krajín.

Mládežnícky šachový turnaj O pohár Richarda Rétiho

Martin Hrubala / Jún 2006 / Prečítané 2219 krát
V stredu 24. mája 2006 sa v Dome kultúry v Pezinku uskutočnil tretí ročník mládežníckeho šachového turnaja O pohár Richarda Rétiho. Podujatie tradične pripravilo Malokarpatské múzeum v spolupráci s Klubom šachu Pezinok.

Na počesť sv. Urbana

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 2101 krát
Malokarpatské múzeum v Pezinku v spolupráci so Združením pezinských vinohradníkov a vinárov usporiadalo 26. mája 6. posedenie pri príležitosti sviatku svätého Urbana, patróna vinohradníkov a vinárov. Na tradičnej slávnosti vo dvore múzea tiež pezinský katolícky farár Zdenko Sitka požehnal sochy sv. Urbana.

SNEM JDS

redakcia / Jún 2006 / Prečítané 2122 krát
Regionálny snem okresnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska sa uskutočnil v Pezinku 5. mája v Klube dôchodcov na Sládkovičovej ulici. Prítomných pozdravil aj primátor Pezinka Oliver Solga a niektorí starostovia obcí okresu Pezinok.

Koncom roka končia anonymné vklady

Jún 2006 / Prečítané 2037 krát
Slovenská sporiteľňa, a.s., oznamuje občanom, že podľa novely Občianskeho zákonníka 31. 12. 2006 končí trojročná premlčacia doba, počas ktorej si klienti môžu vybrať zostatky zrušených anonymných vkladov. Po tomto termíne budú neuplatnené zostatky prevedené na účet určený Ministerstvom financií SR.

Ťahavý Jano

Milan Oravec / Jún 2006 / Prečítané 4795 krát
Príroda niekedy dokáže robiť zázraky. Najčastejšie to pozorujeme pri pestovaní zeleniny a ovocia v záhradkách. Možno aj vám, či susedovi sa urodilo niečo nezvyčajné – veľkosťou, tvarom alebo farbou. V jednej bytovke Za hradbami sme na chodbe zazreli kvet – vyše tri metre dlhý potosovec (epipremnum), ľudovo nazývaný Ťahavý Jano. To by nebolo ešte nič také zvláštne, nás však zaujali listy, ktoré narástli do veľkosti až 40 centimetrov. Zvláštnosťou je, že materská rastlina, z ktorej výhonok pochádza, má listy bežnej veľkosti – sedem centimetrov.

Program Kultúrne leto 2006

Jún 2006 / Prečítané 1850 krát
2.7. (nedeľa) o 15.00 hod. v Zámockom parku – NÁVRATY – IV. ročník Festivalu tradičnej kultúry

Pogram kina v Dome kultúry

Jún 2006 / Prečítané 2022 krát
Júl 2006

Program Galéria Prokop

Jún 2006 / Prečítané 2020 krát
Júl 2006

MESTSKÉ MÚZEUM

Jún 2006 / Prečítané 1804 krát
Júl 2006

Koncert H. Hegerovej

Kultúrne centrum / Jún 2006 / Prečítané 2077 krát
Kultúrne centrum Pezinok pripravuje na 27. septembra ozajstnú hudobnú lahôdku – koncert známej šansonierky Hany Hegerovej. Program sa uskutoční v Dome kultúry, začiatok je o 19.00 hod. vo veľkej sále. Predpredaj vstupeniek u informátora v DK.

Memoriál Petra Nogu

Jún 2006 / Prečítané 1957 krát
Medzinárodný hádzanársky turnaj – Memoriál Petra Nogu, sa tešil veľkej pozornosti návštevníkov, najmä z radov bývalých aktívnych hádzanárov a hádzanáriek. Ihrisko na Obchodnej akadémii bolo 27. mája svedkom víťazstva Pezinčanov, ktorí boli aj v roli organizátorov a dobrých hostiteľov. Víťazi turnaja: muži – Pezinok, ženy – Slovnaft Bratislava.

Sovy prišli do Pezinka

Jún 2006 / Prečítané 2115 krát
Sova je symbol múdrosti a vzdelania. Sova mala významné postavenie už v antickej mutológii a pripisovali sa jej nadprirodzené schopnosti. V piatok 23. júna to v našom mestskom múzeu vyzeralo tak, že sovy z celého sveta prileteli v ten večer do Pezinka a to nielen symbolicky.

Znovu je tu Atlantída

Jún 2006 / Prečítané 1877 krát
Opäť nastáva ten čas, keď tajomný svet Atlantídy vydá čosi zo svojich tajomstiev a pokladov. Počas prvého letnoprázdninového týždňa sa pod názvom ATLANTÍDA 2006 uskutoční festival kultúrnych a umeleckých aktivít.