Bohatý program ku Dňu detí

Máj 2006 / Prečítané 2817 krát
Už je to tu! V sobotu 3. júna od 15.00 hodiny Zámocký park znovu ožije v duchu detí! Kultúrne centrum, Epicentrum – Centrum voľného času, Papierníctvo Grafit a Mesto Pezinok tu už tradične na oslavu Medzinárodného dňa detí pripravili nezabudnuteľný program.

Prvá cena do Pezinka

Máj 2006 / Prečítané 2289 krát
Ďalšie významné ocenenie získalo naše mesto, keď 2. mája v Banskej Bystrici nám minister výstavby a regionálneho rozvoja László Gyurovszky slávnostne odovzdal prvú cenu v celoslovenskej súťaži Progresívne, cenovo dostupné bývanie 2005.

Keramické trhy Pezinok 2006

Máj 2006 / Prečítané 2340 krát
V dňoch 9. – 11. júna sa uskutoční už 3. ročník jedinečného podujatia pod názvom Keramické trhy Pezinok. Prvýkrát budú trvať celý víkend, od piatka do nedele. Keramické trhy majú medzinárodný charakter, predstavujú sa na nich keramikári zo Slovenska, Českej republiky i z ďalších krajín. V tomto roku to budú aj hostia z Maďarska.

VOĽBY DO NR SR

redakcia / Máj 2006 / Prečítané 2330 krát
V sobotu 17. júna 2006 sa uskutočnia voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. Zvolíme si zástupcov, ktorí nás budú zastupovať v najvyššom zákonodarnom orgáne a výsledky volieb ovplyvnia aj zloženie novej vlády a celkový vývoj v našej spoločnosti. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00 hodiny.

Vyhlásili výsledky literárnej súťaže

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2340 krát
V stredu 24. mája sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov XIV. ročníka Literárnej súťaže žiakov a študentov o Cenu primátora Pezinka.

Mestské zastupiteľstvo v júni

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2268 krát
V júni sú plánované dve zasadnutia Mestského zastupiteľstva – prvé bude slávnostné (14. 6.), druhé pracovné (30. 6.). Na slávnostnom zasadnutí, pri príležitosti 359. výročia získania výsad slobodného kráľovského mesta, budú odovzdané mestské ocenenia osobnostiam, ktoré sa výraznou mierou pričinili o rozvoj mesta. Pracovné zasadnutie sa bude zaoberať plnením rozpočtu mesta za 1. štvrťrok 2006, stavom životného prostredia v Pezinku, hodnotením práce primátora a hlavnej kontrolórky a inými materiálmi.

Hospodárenie mesta s prebytkom

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2153 krát
Poslanci Mestského zastupiteľstva na májovom zasadnutí prerokúvali správu o hospodárení mesta za vlaňajší rok. K záverečnému účtu nemali žiadne výhrady, keďže výsledky boli priaznivé a skončili s prebytkom.

Hostia z Arménska

Máj 2006 / Prečítané 2247 krát
V stredu 26. apríla sa uskutočnilo v Starej Radnici prijatie oficiálnej delegácie Arménskej republiky, na úrovni predsedov vyšších samosprávnych krajov. Predstavitelia arménskej regionálnej správy hovorili s primátorom Oliverom Solgom najmä o kultúrnej a ekonomickej spolupráci, spoznávaní národných kultúr a cestovnom ruchu.

Stretnutie s prezidentom

Máj 2006 / Prečítané 2254 krát
V budove Bratislavského samosprávneho kraja sa 21. 4. stretol prezident SR Ivan Gašparovič s poslancami BSK. Okrem iného sa hovorilo aj o budúcnosti malokarpatských vinohradov, zlých cestách v okrese a peniazoch z Európskej únie na rozvoj vidieka.

Volebné okrsky a volebné miestnosti na voľby do Národnej rady SR

Máj 2006 / Prečítané 2252 krát
V sobotu 17. júna 2006 sa uskutočnia voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. V zmysle zákona č. 333/ 2004 Z.z. o voľbách do NR SR primátor mesta Pezinka utvoril volebné okrsky a určil volebné miestnosti, miesto a čas konania volieb.

O ZODPOVEDNOSTI

Mgr. Oliver Solga / Máj 2006 / Prečítané 2084 krát
Na jednom z ostatných zasadnutí primátorov a starostov Malokarpatského regiónu sme si, okrem iného, vypočuli aj plamennú výzvu na ..."záchranu dedičstva našich otcov a dedov"... Autor výzvy mal na mysli naše vinohrady, ktoré stále viac a viac likvidujú a na ich miesto nastupuje nemilosrdná výstavba rodinných domov staro - i novozbohatlíkov.

Deň matiek

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2499 krát
Pri príležitosti Dňa matiek sa uskutočnilo v Dome kultúry slávnostné stretnutie, ktoré zorganizovalo Mesto Pezinok v spolupráci s Kultúrnym centrom. Zúčastnilo sa na ňom takmer 300 žien z pezinských klubov dôchodcov.

Jubileum vzácneho človeka

redakcia / Máj 2006 / Prečítané 2373 krát
Prof. don Štefan Sandtner (na snímke), kňaz, básnik a prekladateľ sa 30. apríla dožil vzácneho životného jubilea – 90-tich rokov. Oslavy sa začali už v deň jeho narodenín 30. apríla v Spoločnosti saleziánov dona Bosca v Bratislave slávnostnou svätou omšou.

Poslanecký deň

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2177 krát
Šiesty poslanecký deň v roku 2006 sa uskutoční v stredu 7. júna od 16. do 18. hod. na Mestskom úrade v Pezinku. Vybraní poslanci Mestského zastupiteľstva sa stretnú s občanmi v miestnosti č. 19. Možno sa na nich obrátiť s podnetmi, pripomienkami, otázkami týkajúcimi sa života v meste, či so žiadosťami o vysvetlenie rozhodnutí pezinskej samosprávy.

Film pre najlepších

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2257 krát
Okrem dobrého vysvedčenia dostanú úspešní žiaci a študenti pezinských škôl aj tohto roku tesne pred prázdninami od mesta malý darček. Spolu so slovami uznania im ho "odovzdá" 27. júna o 8.00 hod. v Kultúrnom centre primátor mesta Oliver Solga. Bude mať podobu Oskarového filmu Putovanie tučniakov, ktorý je dokumentom o živote týchto zvierat.

Informácie o Vinobraní

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2250 krát
Na prvý pohľad je do septembrového (15. – 17. 9.) pezinského Vinobrania času dosť, avšak jeho prípravy sú už v plnom prúde.

Prerušenie prevádzky v MŠ počas leta 2006

Máj 2006 / Prečítané 2259 krát
Materská škola Letné prázdniny MŠ, Bystrická 1 24. 7. – 31. 8. 2006 MŠ, Holubyho 49 03. 7. – 04. 8. 2006

Stĺpek po našem

strýco Lajo / Máj 2006 / Prečítané 2260 krát
Končí sa máj a já bych mal hádam písat o láske, kvitnúcich stromoch, zapálených lýtkach a popletených hlavách, jednoducho o pekných vecách týkajúcich sa mája, lenže polytyci sa rozhodli, že tentok pekny mesác nám pokazá predvolebnýma hádačkama, kortešačkama a natahováným sa o to, gdo nám výc naslubuje a gdo má krajšú šlajfku (pre cespolných kravatlu).

Oživenie v centre mesta

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2313 krát
Občania i návštevníci mesta si iste všimli, že na dvoch stranách námestia boli začiatkom mája namontované dva piliere s hodinami a reklamnými plochami. Tieto sú majetkom pezinskej firmy Lemmon Slovakia. Okrem toho, že sú vkusným a pútavým reklamným prostriedkom, poskytujú tiež informáciu o čase. Je to iste dobrý nápad i oživenie centra mesta.

Banícke tradície

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2382 krát
Pri príležitosti 667. výročia prvej zmienky o ťažbe drahých kameňov v chotári Pezinka sa uskutoční už po štvrtýkrát prijatie pezinských baníkov, členov Malokarpatského baníckeho spolku u primátora mesta Pezinka.

Cyklomaratón smeruje do Maďarska

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2217 krát
Kto túži po aktívnom pohybe na bicykli, mal možnosť prihlásiť sa na 4. cyklomaratón, ktorý tohto roku povedie z Pezinka popri Dunaji cez Štúrovo do Maďarska a uskutoční sa 1. – 4. júna 2006.

Ochotný a milý predavač zatiaľ vzácnosťou

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2258 krát
V redakčnej pošte sme našli list, ktorý nám poslali dôchodkyne O. Palčíková a R. Cecíková. Píšu v ňom, že v pezinskom hypermarkete Tesco pracuje ako predavač mladý muž menom Igor, ktorý ich vždy milo a ochotne obslúži.

Z rokovania Zastupiteľstva BSK

Ing. Jana Pešková / Máj 2006 / Prečítané 2176 krát
V stredu 10. mája sa uskutočnilo riadne zasadnutie zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja, na ktorom boli poslanci zvolení do školských rád a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

Aj takto sa to dá...

Občan Pezinka / Máj 2006 / Prečítané 2121 krát
Bývam na sídlisku Sever. V utorok 2. mája v raňajších hodinách prišlo k smetiakom, ktoré patria k bytovkám, auto zdravotnej firmy so sídlom na Cajle (bývalá OB) a vodič tu vyložil štyri naplnené väčšie škatule.

K Hypernove vedie nový chodník

Máj 2006 / Prečítané 2183 krát
Dvakrát som v Pezinčanovi kritizovala skutočnosť, že k hypermarketu Hypernova zabudli urobiť chodník pre chodcov. Keď sa chceli do obchodu dostať peší kupujúci zo Seneckej ulice museli prejsť po nespevnenom teréne, často šmykľavom a zablatenom, alebo po frekventovanej štátnej ceste, čo bolo veľmi nebezpečné.

Naučili nás pracovať na počítači

Milada Krejčiová / Máj 2006 / Prečítané 2182 krát
V dnešnej modernej dobe je potrebné, aby v každej rodine vedeli narábať s vymoženosťou techniky – počítačom a internetom – všetci jej príslušníci. A to nielen juniori, ale aj seniori. Som šťastná, že moja vnučka, s ktorou si píšem mailom, je hrdá na "technicky vyzbrojenú babku".

Reakcia na Stĺpek po našem

Kuky / Máj 2006 / Prečítané 2192 krát
Strýco Lajo, nevým, čo myslíš tým myslením dopretku f šporce a už vúbec nevým, jak to myslíš s tú výchovu mládeži "alebo dorostu". Nevým jaké máš skúsenosci f šporce f Pezinku, "myslím, že žádné". Najprf si prečítaj Pezinčana do konca, alebo skús kuknút Pezinskú televíziu a potom móžeš písat o výchove pezinských dzecí f šporce. Tých dzecí aj dorostu je dost čo robá dobré meno našemu mestu a zároven aj Slovensku.

Finále súťaže krásy MISS PEZINOK 2006

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 5276 krát
V nedeľu 7. mája sa uskutočnilo v Dome kultúry finále súťaže krásy MISS PEZINOK 2006. Podujatie pripravila modelingová agentúra NMH Top – models v spolupráci s ďalšími partnermi.

Turnaj v minifutbale

Ján Nagy / Máj 2006 / Prečítané 2189 krát
V sobotu 24. júna sa uskutoční 11. ročník populárneho turnaja v minifutbale na ihrisku TJ Baník Pezinok na Cajlanskej ulici.

Otvorený list primátorovi

Vladimír Mizerák, Mgr. Oliver Solga / Máj 2006 / Prečítané 3243 krát
Vážený pán primátor, v každej vyspelej demokratickej občianskej spoločnosti je slobodné vyjadrenie názoru a jeho rešpektovanie úradnou mocou jedným zo základných princípov jej ďalšieho budovania a rozvíjania.

Príďte sa pozrieť na zemepána Petra I.

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2349 krát
O projekte Pezinského panstva sa už v Pezinku, resp. okolitých obciach začlenených do rovnomenného mikroregiónu, čosi vie. Isto to, že ide o nový produkt cestovného ruchu založený na vlastníctve pasu Pezinského panstva, ktoré oprávňuje jeho majiteľa čerpať rôzne zľavy a bonusy, ktoré poskytuje 40 partnerov projektu (najmä reštauračné a ubytovacie zariadenia z Pezinka, Limbachu, Slovenského Grobu, Viničného a Vinosadov).

Stolári v odbornom učilišti

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 3302 krát
V Strednom odbornom učilišti na Komenského ulici v Pezinku majú v tomto školskom roku 38 žiakov v profesii stolár. O ich odborný rast sa starajú pedagógovia – hlavná majsterka Helena Dolinská a majstri Jozef Macák a Peter Chmela.

Zájazd na Považie

Eva Balážová / Máj 2006 / Prečítané 2189 krát
Združenie kresťanských seniorov v Pezinku zorganizovalo koncom apríla zájazd na Považie. Najskôr sme navštívili väzňov v Nápravno-výchovnom ústave v Dubnici n/Váhom. Pripravili sme pre nich krátky pesničkový program, oni sa nám na oplátku odvďačili tiež bohatým programom.

MESTO PEZINOK

Máj 2006 / Prečítané 2215 krát
v súlade s Obchodným zákonníkom (zákon č. 513/91 Zb.) podľa § 281 a nasl. vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž na predaj pozemkov v k.ú. Grinava, v areáli Grünfeld o celkovej výmere 7 061 m2 a troch stavieb (dva rodinné domy a jedna hospodárska budova), zapísaných na LV č. 1285, ktorý je evidovaný na Katastrálnom úrade v Bratislave, Správe katastra Pezinok.

Deväť hodín pod zemou

redakcia / Máj 2006 / Prečítané 2211 krát
Pokojný život sídliska Sever narušila mimoriadna udalosť, ktorá sa odohrala po polnoci v stredu 17. mája. Deň predtým kládla firma NEXT COM chráničku kábla v teplovodnom kanáli, ktorý patrí Podniku bytových služieb.

Zbierka v rámci Dňa narcisov

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2194 krát
V apríli sa v našom meste uskutočnila finančná zbierka ku Dňu narcisov 2006. Organizovala ju Liga proti rakovine SR, Klub VENUŠA Pezinok v Pezinku, Limbachu, Viničnom a v Slovenskom Grobe. Vyzbieralo sa 128 469 korún, čo je viac ako v minulom roku.

VÝBEROVÉ KONANIE

Máj 2006 / Prečítané 2211 krát
MESTO PEZINOK vyhlasuje výberové konanie na obsadenie miesta: – Riaditeľ Mestského zdravotníckeho strediska Kvalifikačné predpoklady: VŠ, prax v riad. funkcii min. 2 roky

Medzinárodný divadelný festival CIBULÁK sa blíži

Veronika Hanuliaková / Máj 2006 / Prečítané 2730 krát
Termín 18. ročníka Cibuláku sa už nezadržateľne blíži a my tak, ako sme sľúbili, prinášame niekoľko najhorúcejších informácií z festivalovej kuchyne. Tohtoročná programová nádielka bude naozaj pestrá a vy sa už teraz môžete tešiť na fantastickú zábavu plnú prekvapení, ktorá ovládne ulice nášho mesta na sklonku posledného júnového víkendu od 22. do 24. júna.

Festival speváckych zborov

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2359 krát
V poslednom aprílovom týždni sa uskutočnil v Pezinku 6. ročník medzinárodného festivalu chrámových zborov AD UNA CORDA. Organizátori naň pozvali päť zborov zo štyroch stredoeurópskych krajín.

Dni Mladej Boleslavi

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2468 krát
V dňoch 11. a 12. mája sa uskutočnili v Pezinku Dni Mladej Boleslavi. Začali sa otvorením výstavy obrazov Evy Filipovej v minigalérii Domu kultúry. Na druhý deň sa žiakom základných a stredných škôl predstavil divadelný súbor Jitřenka z Domu detí a mládeže v Mladej Boleslavi s predstaveniami Krakonoš, Kabaret a Vodník.

Kulinárske chodníčky vo finále

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2262 krát
Slávnostnou recepciou vyvrcholil v stredu 17. mája v Mestskej vínotéke ročný projekt Aj partnerstvo ide cez žalúdok alias Kulinárske chodníčky. Jeho názov vyvoláva jednoznačné asociácie, čomu ani obsah nezostal nič dlžný.

Spomíname

Máj 2006 / Prečítané 2689 krát
Spomienky na našich najbližších...

Poďakovanie

Máj 2006 / Prečítané 2263 krát
Úprimne ďakujeme...

Blahoželáme

Máj 2006 / Prečítané 2448 krát
Blahoželania pre našich najbližších...

Spoločenská kronika

Máj 2006 / Prečítané 4756 krát
Noví občiankovia, Zosobášili sa, Navždy nás opustili, Naši jubilanti

Praveký nález na Bielenisku

Mgr. Július Vavák / Máj 2006 / Prečítané 2262 krát
Počas výstavby inžinierskych sietí v lokalite Na bielenisku došlo k porušeniu sídliskového objektu. V závere roka 2004 potom na tomto mieste vykonali archeologický výskum zameraný na zdokumentovanie a záchranu pamiatok pred postupujúcimi prácami.

Zabudnutí richtári

Petra Pospechová, Peter Wittgrúber / Máj 2006 / Prečítané 2412 krát
Každý z nás pri prechádzke svojim mestom, či obcou mnohé vecí vníma akosi samozrejme. Či už ide o veci nové, ale aj tie staršie. Jednou z takýchto pamiatok na doby dávno minulé je aj epitaf, ktorý skromne stojí v záhrade evanjelického kostola.

FEELME ako predkapela APOCALYPTICY

Máj 2006 / Prečítané 2388 krát
V júni (6. 6.) sa v bratislavskom PKO uskutoční koncert svetoznámej skupiny Apocalyptica z Fínska. Skupina si ako predkapely vybrala slovenské formácie Slobodná Európa z Bratislavy a FEELME z Pezinka (Tomas Vyberal – gitara, Laco Vyberal – basa, Petter Bittner – bicie).

Za čistejší Pezinok II. alebo Prečo separovať

Peter Wittgrúber / Máj 2006 / Prečítané 3496 krát
Čo s odpadmi? Čo sa stane s každou vyhodenou plastovou fľašou, autobatériou, nádobou od krému, či vreckom so zvyškom desiatej? Základnou odpoveďou by malo byť konštatovanie, že všetky tieto predmety sa recyklujú a vyrobíme z nich ďalšie potrebné predmety. Avšak opak je pravdou. V tom lepšom prípade končia na skládke komunálneho odpadu, kde zostanú mnohé z nich ležať aj nasledujúce stovky rokov.

Pezinok – mesto priateľské k zdravotne postihnutým

Máj 2006 / Prečítané 2947 krát
Príležitosť zašportovať si Pezinskí stolní tenisti – vozičkári trénujú každú stredu od 17.00 do 20.00 hod. v telocvični Základnej školy Na bielenisku, ktorú im mesto bezplatne prenajíma. Vítaní sú medzi nimi i ďalší športuchtiví záujemcovia – a nielen zdravotne postihnutí.

Branislav Iro majstrom sveta v orientačnom behu školákov

Máj 2006 / Prečítané 2975 krát
Pezinok sa v dňoch 24. – 29. apríla opäť prezentoval ako mesto, kde sú ľudia schopní na najvyššej úrovni zorganizovať akékoľvek podujatie. V týchto dňoch sa tu konali Školské majstrovstvá sveta v orientačnom behu, na ktorých štartovalo vyše 500 pretekárov zo 17 krajín, medzi nimi napríklad aj z Číny, Izraela, Taiwanu, ďalších približne 100 ľudí tvorilo sprievod mladých športovcov.

Šachisti Pezinka postúpili do 2. ligy

Máj 2006 / Prečítané 2187 krát
Víťazom 3. šachovej ligy skupiny A 1 v ročníku 2005/06 sa stalo mužstvo Pezinka A pred Tatranom Bratislava A. O postup sa zaslúžilo 14 hráčov – Ivan Jánoš, Silvio Michal, Vladimír Cambel, Ľubomír Hrnčár, Milan Beleš, Ján Srna, Anton Žáčik, Milan Kajan, Stanislav Kunák, Vladimír Navara, Stanislav Hajtmánek, Jozef Pták, Štefan Khandl, Tibor Pobuda.

MBK Pezinok bol krôčik od postupu do extraligy

Máj 2006 / Prečítané 2064 krát
Hoci vedenie MBK Pezinok dalo pred sezónou družstvu mužov cieľ skončiť lepšie ako v predošlej sezóne (6. miesto), napokon si Pezinčania počas celej súťaže výkonmi a výsledkami vybojovali šancu hrať až do konca súťaže o postup.

Úspechy kickboxerov v Poľsku

Máj 2006 / Prečítané 1930 krát
V dňoch 21. – 23. apríla sa v poľskom Wegrowe konal 3. ročník Poland Open v kickboxe, na ktorom sa zúčastnili aj pretekári z Karate-kickbox klubu Pezinok. V konkurencii pretekárov zo siedmich krajín sa Pezinčania nestratili a dosiahli niekoľko pekných výsledkov.

ŠPORTOVÝ KALENDÁR

Máj 2006 / Prečítané 2137 krát
Futbal: 28.5. PŠC Pezinok – Dun. Lužná 28.5. Viničné – GFC Grinava hrá sa o 17.00 hod.

Klub darcov pomáha mnohým projektom

Revia / Máj 2006 / Prečítané 1944 krát
Malokarpatská komunitná nadácia Revia podporuje kvalitu života v Pezinku aj zásluhou fungujúceho projektu Klubu darcov. Tretí rok sa v ňom združujú ľudia, ktorým myšlienka filantropie nie je cudzia. Svojimi finančnými darmi môžu pomôcť zrealizovať mnohé projekty.

Čo pripravili pre turistov

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2155 krát
V stredu 21. júna sa o 16.00 hod. uskutoční v nových priestoroch Cafe-travel na Holubyho ul. 21 tradičné stretnutie subjektov cestovného ruchu, ktoré je už roky "inventúrou" pripravenosti mesta pred blížiacou sa letnou turistickou sezónou.

Kurzy vďaka nadácii PONTIS

Katarína Demovičová / Máj 2006 / Prečítané 2103 krát
Centrum pre rodinu (CPR) – MaMaTaTaJa v Pezinku, ďakuje Západoslovenskej energetike, nadácii PONTIS za podporu pri uskutočňovaní projektu Vzdelávajme sa. Pod týmto názvom prebehli v priestoroch CPR viaceré kurzy.

Publikácie P. Sandtnera o Cajle a Grinave

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2193 krát
V utorok 25. apríla sa uskutočnila v knižnici na Cajle prezentácia publikácie Petra Sandtnera Pamiatky a zaujímavosti niekdajšej obce Cajla. Na stretnutie s autorom prišli viacerí občania z tejto časti mesta a Pezinka.

Majstrovstvá sveta v lukostreľbe vo Viničnom

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2038 krát
VINIČNÉ – V dňoch 12. – 18. júna sa uskutočnia vo Viničnom 6. akademické majstrovstvá sveta v lukostreľbe. Organizátormi podujatia sú Obec Viničné s Lukostreleckým oddielom, Slovenským lukostreleckým zväzom a Asociáciou univerzitného športu. Na súťaži sa zúčastní vyše 220 lukostrelcov z 28 krajín Európy, Ameriky, Ázie a Afriky.

TESCO charita

Milan Oravec / Máj 2006 / Prečítané 2267 krát
BRATISLAVA – Dňa 27. apríla Spoločnosť Tesco Stores SR spustila charitatívny projekt s názvom TESCO charita v roku 2006. Bude realizovaný formou finančnej zbierky, ktorú budú zabezpečovať dobrovoľníci. V pezinskom Tescu to bude v termínoch: 11. – 14. mája, 15. – 18. júna, 13. – 16. júla, 17. – 20. augusta, 14. – 17. septembra a 12. – 15. októbra. V tomto roku celý výťažok zbierky z Tesca Pezinok získa Detský domov Modra-Harmónia.

Zápach spôsobilo hnojenie

redakcia / Máj 2006 / Prečítané 2046 krát
V čase okolo 15. – 20. apríla sa niekoľko občanov obrátilo na Mestský úrad i na Mestskú políciu so sťažnosťou na neobvyklý zápach šíriaci sa v niektorých častiach mesta najmä vo večerných hodinách. Pôvodcom tohto odpadu nebola skládka odpadu ale tzv. zahnojovanie vinohradov močovkou a hnojom, ktoré sa vykonáva každoročne. Tento zápach je možno nepríjemný, ale pre ľudský organizmus neškodný.

Program Kultúrneho centra

Máj 2006 / Prečítané 1790 krát
Jún 2006

Program kina v Dome kultúry

Máj 2006 / Prečítané 2111 krát
Jún 2006

Pregram EPICENTRUM - Centrum voľného času

Máj 2006 / Prečítané 2122 krát
Jún 2006

MESTSKÉ MÚZEUM

Máj 2006 / Prečítané 2039 krát
Jún 2006

Program Galéria Prokop

Máj 2006 / Prečítané 2647 krát
Jún 2006

POZVÁNKY

Máj 2006 / Prečítané 2068 krát
l 22. júna sa v Slovenskom inštitúte vo Viedni uskutoční otvorenie výstavy fotografií Jána Štrbu a prezentácia Pezinka. Súčasťou podujatia bude i predstavenie pezinských vinárov spojené s degustáciou našich vín.

Slávnostný koncert

Ing. Eva Lupová / Máj 2006 / Prečítané 2068 krát
Pri príležitosti 2. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie sa v nedeľu 23. apríla v rímsko-katolíckom Kostole rádu Kapucínov v Pezinku uskutočnil slávnostný koncert. Vystúpili na ňom bratislavsko-pezinský komorný súbor Prešporok a spevácky zbor Nonetvocal Bratislava. Na podujatí odzneli známe diela J. S. Bacha, G. Verdiho, W. A. Mozarta, B. Smetanu, A. Dvořáka, P. Mascagniho a ďalších. Koordinátorom tohto projektu bol Pezinčan, člen zboru opery Slovenského národného divadla Peter Sýkora.

PROGRAM Keramických trhov

Máj 2006 / Prečítané 2076 krát
Jún 2006