CIBULÁK 2002

Milan Oravec / Júl 2002 / Prečítané 2172 krát
Niektoré predstavenia na Cibuláku organizátori už viac rokov po sebe umiestňujú do vonkajších priestorov. Bolo tomu tak aj v tomto roku, i keď miestami daždivé počasie účinkujúcim situáciu značne komplikovalo. Naša snímka je zo sobotňajšieho predstavenia Teatra Tatra Červená čiapočka, alebo klauni všetkých krajín, spojte sa! v Zámockom parku.ktoré si prišlo pozrieť stovky divákov.

Rekonštrukcia železnice prináša nemalé starosti

Júl 2002 / Prečítané 2256 krát
Cestujúci vlakom v úseku Bratislava - Trnava mohli spozorovať popri trati stavebné práce, ktoré súvisia s prebiehajúcou rekonštrukciou železničnej trate, aby sa po nej mohli pohybovať vlaky rýchlosťou 160 kilometrov za hodinu. Ide o rozsiahlu investíciu, ktorá sa po posledných upresneniach vyšplhala na 17 miliárd Sk. Na financovaní sa podieľa Európska únia za účasti štátu.

Na Permoníku ryžovanie zlata

Júl 2002 / Prečítané 2321 krát
V dňoch 17. a 18. augusta sa uskutoční v Dome kultúry v Pezinku 8. ročník Pezinského Permoníka. Toto podujatie si už získalo veľa obdivovateľov, navštevujú ho nielen Pezinčania, ale aj obyvatelia okolitých obcí. Hlavným organizátorom je veľký nadšenec mineralógie a histórie baníctva Jirko Vitáloš z Občianskeho združenia Karpaty Slovakia, ktorého sme sa spýtali:

Majstovstvá Európy v pretekoch automobilov

Júl 2002 / Prečítané 2276 krát
Cez najbližší víkend, v dňoch 20. a 21. júla, sa uskutočnia v našom meste Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu Baba pod názvom SLOVAKIA - MATADOR 2002.

Hlavný cieľ hasičov - služba občanovi

pplk. Ing. Emil Moťovský / Júl 2002 / Prečítané 2289 krát
V prvom polroku 2002 hasiči Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Pezinku mali v rámci okresu 160 výjazdov. Hasili 91 požiarov, pri ktorých vznikli materiálne škody za viac ako 4,8 milióna Sk. Pohotovými zásahmi zachránili majetok za takmer 20 miliónov korún.

Literárna súťaž o cenu primátora

Júl 2002 / Prečítané 2210 krát
V minulom čísle sme priniesli zoznam najúspešnejších účastníkov tohtoročného 10. ročníka Literárnej súťaže o cenu primátora. Slávnostné vyhlásenie výsledkov za účasti ocenených, členov poroty a organizátorov sa uskutočnilo 24. júna v obradnej sieni mestského úradu.

Názory občanov

Júl 2002 / Prečítané 2233 krát
Čo by ste chceli zmeniť v centre mesta? - dokončiť rozostavané stavby: Interdat (21x), Grand hotel (17x), Okresný úrad (12x); - doriešiť problém parkovania (v centre je prílišná koncentrácia áut, nesúhlas s plateným parkovaním, odkloniť medzimestskú dopravu, vylúčiť dopravu z centra) (14x);

Miesta predaja parkovacích lístkov

Júl 2002 / Prečítané 2373 krát
Holubyho ulica - Novinový stánok, Trafika Marlboro; Radničné námestie - Suvenír (Informačné centrum), Espresso u Daniela, Pokladnica MsÚ - II. posch.; Kollárova ulica - Trafika Rosenbaum, Colormont, Euteko, Minimix; Ulica M.R. Štefánika - Kníhkupectvo Modul, Trafika Czvedler, Trafika Fant Baláž.

O podnikaní na Slovensku

Júl 2002 / Prečítané 2156 krát
V dňoch 19. - 21. júna usporiadalo Veľvyslanectvo USA na Slovensku konferenciu na tému Podnikanie na Slovensku, na ktorej predstaviteľov našich miest o svojich skúsenostiach a perspektívach spolupráce informovali najvýznamnejší americkí podnikatelia pôsobiaci v našej republike. Súčasťou bola aj prezentácia niektorých miest, medziiným i Pezinka. Naše mesto zastupoval viceprimátor Mgr. Oliver Solga a Ing. Eva Lupová.

Priemerná práceneschopnosť

Júl 2002 / Prečítané 2260 krát
Podľa informácie Sociálnej poisťovne v okrese Pezinok bola v máji priemerná práceneschopnosť 4,819 percenta. Týmto sa zaraďujeme medzi 79 okresmi v SR na 33. miesto. Najnižšiu PN má okres Bratislava I, najvyššiu Stará Ľubovňa 12,363 percenta.

Turistický sprievodca

Júl 2002 / Prečítané 2290 krát
Aktivít v oblasti cestovného ruchu je čoraz viac. Pribúdajú aj mapy, pohľadnice a turistickí sprievodcovia. Jedným z ostatných, a veľmi vydarených sprievodcov, je aj útla knižka do vrecka s názvom Malé Karpaty, ktorú zostavila Broňa Skálová z Modry. Tohto pomocníka pre turistov 27. júna spoločne pokrstili primátor Modry Vladimír Medlen a viceprimátor Pezinka Oliver Solga.

OPRAVA

Ing. Eva Lupová / Júl 2002 / Prečítané 2301 krát
Začiatkom júla bola do každej domácnosti v našom meste doručená brožúrka Sprievodca občana mesta Pezinok. Vydavatelia tohoto materiálu sa ospravedlňujú za mylnú informáciu uverejnenú v časti 6.1 Rodný list (str. 13). Pri podaní žiadosti o jeho vystavenie sa nevyžaduje 150-korunový kolok, ako je uvedené, ale len 50-korunový v hotovosti priamo na matričnom úrade.

Kurzy v KC

Júl 2002 / Prečítané 2237 krát
Kultúrne centrum v Pezinku vám aj v školskom roku 2002/ 2003 ponúka možnosť zapojiť sa do vzdelávacích a pohybových kurzov, ktoré sa začnú v októbri. Ak máte záujem, informujte sa na č. tel. 641 2093, 641 3949, alebo osobne v KC Pezinok - Dom kultúry, Holubyho ul. č. 42.

Navštívili nás

Júl 2002 / Prečítané 2134 krát
# 24.6. rokoval primátor Ivan Pessel s p. Pichlerovou z TPA Viedeň ohľadne grantu na rekonštrukciu tepelného hospodárstva;

Navštívili sme

Ing. Eva Lupová / Júl 2002 / Prečítané 2185 krát
# 19.6. sa zúčastnili primátor Ivan Pessel a zástupca primátora Oliver Solga na futbalovom zápase medzi zastupiteľstvami Pezinka a Mosonmagyaróváru; # 20.6. zástupca primátora sa zúčastnil na koncerte speváckeho zboru z Mosonmagyaróváru v kláštornom kostole;

Znečisťovanie na Severe

Júl 2002 / Prečítané 2221 krát
Pre niekoho nie je problém vysypať smeti ani priamo na ulici, ako sme sa mohli o tom presvedčiť na sídlisku Sever. Len pár metrov od obytného domu a od spustnutej budovy, ktorá už dosť dlho mala slúžiť ako predajňa.

Vydajú spoločnú mapu vínnych ciest

Júl 2002 / Prečítané 2219 krát
Zástupcovia Malokarpatskej vínnej cesty prezentovali toto regionálne združenie na stretnutí predstaviteľov Rakúska a Slovenska. Cieľom podujatia bolo prehĺbiť vzájomnú spoluprácu v oblasti kultúry, umenia, vinohradníctva a vinárstva.

Nedostatky v mestskej plavárni?

Júl 2002 / Prečítané 2257 krát
Do redakcie sme dostali list, v ktorom anonymní pisatelia (tri nečitateľné podpisy) píšu o nedostatkoch v mestskej plavárni. Pripomienky sa týkajú hlavne nízkej úrovne plaveckej súťaže, ktorú tu zorganizovali po ukončení plaveckých výcvikov.

SPOMIENKOVÉ STRETNUTIE

Peter Sandtner / Júl 2002 / Prečítané 2171 krát
Účastníci Spomienkového stretnutia na odvlečenie sestier vincentiek z pezinskej psychiatrickej liečebne si 6. júla pripomenuli túto smutnú udalosť, ktorá sa stala v noci z 5. na 6. júla 1960. Podujatie usporiadal Okresný odbor Konfederácie politických väzňov Slovenska (OO KPVS). Začalo sa svätou omšou v kaplnke sv. Lukáša, ktorú celebroval kaplán vdp. Michal Vivoda.

Kvetinová výzdoba

Júl 2002 / Prečítané 2295 krát
Termín vyhodnotenia súťaže o Najkrajšiu kvetinovú výzdobu sa blíži. Aj keď počasie s vysokými teplotami niektorým kvetom veľmi nepraje, predsa sú pestovatelia, ktorí majú nádherné predzáhradky a kvety v oknách a na balkónoch. Do začiatku septembra je ešte čas, aby sme túto krásu zdokumentovali a zaradili do súťaže. Nemáte aj vy vo svojom okolí niekoho, kto si takéto ocenenie zaslúži? Budeme radi, keď nám to oznámite.

Vatra zvrchovanosti

S.Sobota / Júl 2002 / Prečítané 2351 krát
Mestská organizácia HZDS Pezinok vás pozýva na Vatru zvrchovanosti, ktorá sa bude konať v piatok 19. júla 2002 o 20. hodine na Rozálke, pri Požiarnom útvare. Účasťou na podujatí si pripomenieme 11. výročie vyhlásenia o zvrchovanosti Slovenskej republiky.

Futbalový turnaj o POHÁR PRIMÁTORA

mk / Júl 2002 / Prečítané 2157 krát
Futbalový klub GFC Grinava usporiada v nedeľu 4. augusta futbalový turnaj o Pohár primátora mesta Pezinok za účasti mužstiev Slovenského Grobu, Limbachu, Viničného a domáceho GFC. Prvý zápas sa začína o 12.30 hod.

Anna bál v kameňolome

Júl 2002 / Prečítané 2229 krát
Veteran Car club Pezinok pozýva občanov na ANNA BÁL, ktorý usporiadajú v sobotu 27. júla od 15. do 22. hodiny v peknom prostredí kameňolomu pod Babou.

SLÁVNOSTI LESA NA PIESKU

Júl 2002 / Prečítané 2420 krát
V nedeľu 21. júla sa uskutočnia na Piesku (Zochová chata) Slávnosti lesa, ktorých hlavným organizátorom je Občianske združenie Karpaty Slovakia. Dopoludnia o 9.30 hod. sa uskutoční pietna spomienka na miestnom cintoríne, o 10.00 hod. bude Svätá omša v Kaplnke sv. Magdalény a po nej koncert dychovej hudby Vinosadka.

OSLÁVENEC PONÚKAL

ax / Júl 2002 / Prečítané 2146 krát
Cez víkend v 24. týždni ste mohli pred domom Františka Letnického (na snímke) na Vajanského ulici zazrieť súdok s vínom, poháriky a veľký plagát s týmto textom: Kto si smädný napi sa, na zdravie 60-nika.

UPC dosiahol čo chcel

Júl 2002 / Prečítané 2180 krát
Každý užívateľ káblovej televízie, ktorú prevádzkuje UPC Slovensko s.r.o., iste pozorne sledoval ako sa vyvinie situácia okolo avizovaného zvyšovania cien za tieto služby. Vlna nesúhlasu sa zdvihla potom, čo spoločnosť ohlásila zvýšenie ceny u rozšíreného súboru na 306 Sk. Zareagoval aj Telekomunikačný úrad SR, ktorý tento krok UPC napadol. Vysvetlenie žiadalo i mesto Pezinok, začali konať aj rôzne iniciatívy na ochranu postihnutých užívateľov, vec sa dostala aj na súd.

Prázdninová rybačka na Saulaku

Júl 2002 / Prečítané 2283 krát
Prázdninová rybačka na Saulaku

"Vylepšovanie" služieb železnice

Júl 2002 / Prečítané 2114 krát
ste nevítanou novinkou v službách železnice už pár týždňov je, že batožinové zásielky vo vybavovacej kancelárii na pezinskej železničnej stanici prijímajú a vydávajú len do 15. hodiny (v sobotu a nedeľu do 14. hod.). Po tomto čase môžete zásielku podať už len v Bratislave či Trnave.

POZOR na požiare v žatevnom období

OR Hasičského a záchranného zboru / Júl 2002 / Prečítané 2243 krát
Opäť by sme vás chceli, vážení občania, upozorniť a vyzvať, aby ste nefajčili a nepoužívali otvorený oheň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, v blízkosti obilia, stohov slamy, strnísk a suchých porastov. V okrese Pezinok vzniklo v období žatvy v minulom roku 21 požiarov.

Zájazd do Pezinka

Učitelia 6. ZŠ Mladá Boleslav / Júl 2002 / Prečítané 2145 krát
Ubehlo už niekoľko týždňov od návštevy našej družobnej školy na Kupeckého ulici v Pezinku. Vo štvrtok 23. mája vyšiel od 6. ZŠ v Mladej Boleslavi autobus s 29 zamestnancami. Cesta v úmornom teple bola vyčerpávajúca a únavná. Všetka únava z nás ale spadla po príchode do Pezinka.

Poďakovanie

Karel Votava / Júl 2002 / Prečítané 2139 krát
Ďakujem prednostovi Okresného úradu pánovi Bílikovi a jeho zástupcovi pánovi Hološkovi za bezodkladné vyriešenie môjho problému s úradníkmi verejnej správy. Profesionálnym prístupom mi ako občanovi a živnostníkovi nad rámec svojich povinností pomohli v situácii pre mňa takmer neriešiteľnej. Dúfam, že svoj kladný vzťah k jednoduchým občanom si zachovajú aj do budúcna.

Nové prevádzky

Júl 2002 / Prečítané 2632 krát
# AGADOS SLOVAKIA s.r.o. - výroba a predaj prívesných vozíkov, montáž ťažných zariadení, Hrnčiarska 2; # WANDA-DZ, s.r.o. - Krajčírska dielňa, Myslenická 130; # GAME WORLD - Jozef Líška, Bystrická 28;

Týždeň Mosonmagyaróvaru v Pezinku

Júl 2002 / Prečítané 2123 krát
V dňoch 15. - 21. júna sa uskutočnil v Pezinku Týždeň Mosonmagyaróváru. Pri tejto príležitosti sa konalo viacero kultúrnych, spoločenských a športových podujatí. Niektoré sme zachytili aj našim redakčným fotoaparátom.

Výročie materskej školy v Grinave

ak / Júl 2002 / Prečítané 2158 krát
V jedno júnové, slnkom zaliate víkendové odpoludnie sme pre našu Materskú školu pripravili dôstojnú oslavu. Nikto si už nepamätá, ako prebiehal prvý deň otvorenia Materskej školy v Grinave v roku 1942. A málokto vie, že bola jednou z prvých materských škôl v pezinskom regióne.

Ustúpi požiarne ihrisko novej výstavbe?

Gabriel Guštafík / Júl 2002 / Prečítané 2139 krát
Nedávno sa mi dostal do rúk územný plán obytnej zóny Pezinok-Rozálka. Nebol by som mu venoval pozornosť, lebo svoju bytovú otázku mám vyriešenú. Zaujalo ma však, že bude zlikvidované ihrisko pre požiarnické športy, ktoré leží za novou požiarnou zbrojnicou.

Blahoželáme

Júl 2002 / Prečítané 2148 krát
Blahoželania pre našich najbližších...

Spomíname

Júl 2002 / Prečítané 2299 krát
Spomienky na našich najbližších...

Spoločenská kronika

Júl 2002 / Prečítané 4015 krát
Noví občiankovia, Zosobášili sa, Navždy nás opustili, Naši jubilanti

Medzinárodná súťaž dychoviek

František Féder / Júl 2002 / Prečítané 2206 krát
Začiatkom mája odštartovala nová sezóna dychových hudieb na Slovensku. V mestách a obciach sa konajú tradičné i začínajúce festivaly a súťaže.

Obrazy V. Kumara žiaria farbami

Júl 2002 / Prečítané 2306 krát
Kultúrne centrum v Pezinku pripravilo vo svojich priestoroch na mesiac júl výstavu obrazov indického výtvarníka VIJAYA KUMARU (1948).

Výsledky prieskumu o médiach

Júl 2002 / Prečítané 2149 krát
V minulom čísle sme uverejnili najpodstatnejšie údaje z prieskumu sledovanosti miestnych médií v Pezinku. Do prieskumu bolo zapojených 100 občanov. Dopĺňame ich o ďalšie informácie, ktoré hodnotia náš časopis.

REAGUJEME NA NIEKTORÉ POŽIADAVKY

Milan Oravec / Júl 2002 / Prečítané 2133 krát
Aj keď niektoré pripomienky a požiadavky, ktoré sa v ankete vyskytli, boli len v zanedbateľnom počte, chceme na ne reagovať: ...veľa inzercie - V rozpočte mesta máme určené i príjmy. Tieto sa realizujú formou inzercie. Zníženie rozsahu inzercie za daných podmienok nie je možné.

Novinári spoznávali náš vinársky kraj

Júl 2002 / Prečítané 2233 krát
Po trase Malokarpatskej vínnej cesty sa vydali pozvaní naši a zahraniční novinári 2. júla, aby lepšie spoznali tunajšie vinárske a pohostinské zariadenia.

Prispeli deťom

Júl 2002 / Prečítané 2156 krát
Na tohtoročnom 3. ročníku UNICEF TOURU v Pezinku 2. júna sa zúčastnilo 250 pochodujúcich detí, rodičov a študentov. Účastníci pochodu a sponzori akcie prispeli sumou 22 059 Sk na podporu detí v rozvojových krajinách. Organizátorom podujatia bol Slovenský výbor UNICEF a Malokarpatské osvetové stredisko v Pezinku.

Úspech pezinskej hádzanej

mat / Júl 2002 / Prečítané 2611 krát
Tretí júnový víkend organizoval ŠKH Agrokarpaty Pezinok na domácej palubovke Majstrovstvá Slovenskej republiky v hádzanej mladších žiakov. Do záverečného turnaja sa prebojovalo aj družstvo ŠKH Agrokarpaty Pezinok.

MInifutbalový turnaj NOVÝ ŽIVOT CUP 2002

Jozef Nagy / Júl 2002 / Prečítané 2525 krát
Posledná júnová sobota patrila i tentoraz minifutbalu. Na ihrisku TJ Baník Pezinok sa konal v poradí už 7. ročník turnaja NOVÝ ŽIVOT CUP - Memoriál Milana Bacigála, za účasti 20 mužstiev z Pezinka a blízkeho okolia, ale aj z Bratislavy, Šurian, Piešťan a Prievidze.

Dve víťazstvá Barbory Michálikovej

Júl 2002 / Prečítané 2353 krát
Cez posledný júnový víkend sa konali v Nitre juniorské majstrovstvá Slovenska v atletike. V bežeckých disciplínach na 100 a 200 metrov štartovala aj Pezinčanka Barbora Micháliková (na snímke), ktorá preteká za Vital Bratislava.

II. VEZIKULÁK

Júl 2002 / Prečítané 2192 krát
Na II. oficiálnom ročníku cyklistického maratónu Vezikulák sa v sobotu 8. júna zišlo 68 pretekárov. Za nepriaznivého sychravého počasia absolvovali 42 kilometrovú trať v horských terénoch Malých Karpát.

Katka prestúpila

redakcia / Júl 2002 / Prečítané 2493 krát
Úspešná pezinská športovky-ňa, reprezentantka SR, orientačná bežkyňa Katarína Libantová (na snímke) urobila v uplynulých dňoch dôležitý životný krok - prestúpila do stavu manželského. Jej životným partnerom sa stal Ing. Jozef Fedor. Mladomanželom Fedorovcom blahoželáme a želáme im šťastnú spoločnú životnú púť.

Zaznamenali sme

Júl 2002 / Prečítané 2236 krát
Pretekár TJ Sokol Pezinok Ondrej Pijak sa stal víťazom kategórie elite-muži na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v orientačnom behu na Štrbskom Plese. V kategórii žien sa Pezinčanka Katarína Fedorová - Libantová umiestnila na 2. mieste.

Turnaj priateľov tenisu

nc / Júl 2002 / Prečítané 2362 krát
V uplynulých dňoch sa uskutočnil na Stupoch už piaty ročník Turnaja priateľov tenisu o putovný pohár. Zúčastnili sa na ňom súťažiaci z Polikliniky, Mestskej polície, Policajného zboru a podnikatelia z Pezinka. Umiestnenie: 1. miesto - Ing. Peter Nagy, Róbert Nemec, 2. miesto - MUDr. Ján Krištúfek, Miroslav Pozsgai, 3. miesto - Peter Marek, Michal Pozsgai.

Źiaci Baníka vyhrali okresnú súťaž

Milan Oravec / Júl 2002 / Prečítané 2691 krát
Starší žiaci Baníka Pezinok vyhrali okresnú súťaž skupiny C, o bod pred GFC. Z 26 zápasov dokázali vyhrať 22, dva remizovali a dva prehrali (v Doľanoch 2:1 a so Šenkvicami doma 0:1).

Program Kultúrneho centra

Júl 2002 / Prečítané 2214 krát
August 2002

Program Amfiteáter

Júl 2002 / Prečítané 2167 krát
August 2002

Turistický pochod

P. Šoula / Júl 2002 / Prečítané 2222 krát
V nedeľu 11. augusta sa uskutoční v Doľanoch 17. ročník turistického pochodu Turistika pre všetkých. Organizátori pripravili trasy na 40, 20 a 10 kilometrov. Štart je v čase od 6.00 do 10.00 hod. pri základnej škole, cieľ pri kameňolome do 18. hod.

Mezeiová štrnásta

Júl 2002 / Prečítané 2051 krát
Pezinčanka Jana Mezeiová, juniorská majsterka Európy v športovej streľbe v disciplíne trap, sa umiestnila na júlových majstrovstvách sveta vo fínskom Lahti na 14. mieste. Jej reprezentačná kolegyňa Zuzana Štefečeková vybojovala bronz.

Návrat Alföldyho

Júl 2002 / Prečítané 1971 krát
Pezinskí džudisti sa zúčastnili na medzinárodnom turnaji juniorov a mužov v rakúskom Zeltvegu. Mimoriadnym prekvapením bolo víťazstvo Karola Alföldyho vo váhovej kategórii do 60 kilogramov. Karol prekonal pred štyrmi rokmi veľmi vážnu chorobu a s jeho návratom na tatami sa už ani nerátalo. No osud a sila vôle chceli, aby sa vrátil. V Rakúsku podal vynikajúci výkon, všetkých svojich súperov zdolal pred časovým limitom na ipon.