NEPLATNÉ REFERENDUM

November 2000 / Prečítané 2172 krát
Ani štvrté referendum v samostatnej SR, tentoraz za predčasné voľby, ktoré iniciovali HZDS a SNS, nebolo úspešné. K volebným urnám 11. novembra na Slovensku prišlo 818 480 občanov, čo je 20,03 percent z oprávnených voličov. Keďže sa na referende nezúčastnilo potrebných 50 percent voličov, plebiscit bol neplatný.

Požehnanie a ochutnávka mladého vína

November 2000 / Prečítané 2231 krát
V piatok 10. novembra mali naši vinári sviatok. Na pozvanie Malokarpatského osvetového strediska, Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov, Združenia malokarpatskej vínnej cesty a mesta Pezinok sa zišli vo veľkom počte v Dome kultúry. Dôvodom bola oslava nového vína, zlatistého moku, ktorý už toľko preslávil Pezinok a kraj pod Malými Karpatami.

PRIBUDLI SYMBOLY PRIATEĽSTVA

November 2000 / Prečítané 2608 krát
Od podpisu zmluvy o partnerstve miest Neusiedl am See (Rakúsko), Mosonmagyaróvár (Maďarsko) a Pezinka z júna tohto roku sa 10. novembra stretli zástupcovia týchto samospráv už po štvrtý raz. Tentokrát s cieľom symbolického spečatenia rozbehnutej spolupráce zasadením stromov priateľstva.

Vianočné inšpirácie

J. Dudová / November 2000 / Prečítané 3855 krát
Malokarpatské osvetové stredisko organizuje v predvianoč nom čase už tradičné Vianočné inšpirácie, na ktoré prijímajú pozvanie ľudoví umelci z celého regiónu. Posledné dni pred Vianocami, 15.-16. decembra (piatok, sobota), bude pezinským námestím rozvoniavať ihličie, med, oblátky, ale i varené víno na zahriatie.

Možnosti spolupráce

November 2000 / Prečítané 2273 krát
O možnostiach spolupráce v oblasti hospodárstva rokovali zástupcovia Obchodnej a priemyselnej komory z Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty) koncom minulého mesiaca na Slovensku s predstaviteľmi vlády a podnikateľských kruhov. Jedno zo stretnutí - pracovná večera, sa uskutočnilo 28.10.aj v Historickej sále pezinského Zámku, kde ich privítal viceprimátor mesta Pezinok Oliver Solga a prítomní boli aj predstavitelia Basketbalového klubu JUDr. M. Glváč, F. Flašík a tréner Stevan Tot, ktorí stretnutie iniciovali.

Výmena člena Mestskej rady

November 2000 / Prečítané 2236 krát
Člen Mestskej rady Ján Hacaj (DS) požiadal o uvoľnenie z tejto funkcie z dôvodov pracovnej zaneprázdnenosti. Mestské zastupiteľstvo rezignáciu J. Hacaja prijalo a následne schválilo do uvoľnenej funkcie kandidáta DS PaedDr. René Bílika.

Činnosť komisie športu a mládeže

Milan Oravec / November 2000 / Prečítané 2194 krát
Komisia športu a mládeže MsZ mala v tomto roku dve zasadnutia. Zaoberala sa riešením majetkovo-právneho vzťahu športových objektov na Komenského ulici a prenájmu komerčných prevádzok, ktoré sa v nich nachádzajú.

MSZ V DECEMBRI

November 2000 / Prečítané 2094 krát
Podľa plánu práce Mestského zastupiteľstva v Pezinku posledné tohtoročné rokovanie poslancov sa uskutoční vo štvrtok 14. decembra 2000 o 8.30 hod. v zasadačke na Štefánikovej ulici č. 10. Poslanci budú prerokúvať rozpočet mesta na rok 2001, plán tvorby a čerpania fondov, stanovenie ceny za vývoz tuhého komunálneho odpadu, Všeobecne záväzné nariadenie o dani z nehnuteľnosti, hodnotenie činnosti orgánov mesta, plán práce MsZ a MsR na rok 2001 a iné.

Navštívili sme

November 2000 / Prečítané 2190 krát
# 20.10. sa zúčastnil primátor Ivan Pessel v Modre na rokovaní o reforme verejnej správy; # 22.10. sa zúčastnil primátor v Dome kultúry na mítingu HZDS a besede starostov a primátorov s Vladimírom Mečiarom; # 23.10. navštívil primátor nového katolíckeho farára Zdenka Sitku v súvislosti so začiatkom jeho pôsobenia v Pezinku;

Navštívili nás

November 2000 / Prečítané 2104 krát
# 25.10. rokoval primátor Ivan Pessel s Jozefom Studeničom a p. Nitrianskym, správcom konkurznej podstaty o prevzatí objektu Kameňolomu do majetku mesta; # 7.11. prijal primátor podpredsedu vlády SR Pavla Hamžíka a predsedu LdÚ Jána Budaja; # 8.11. rokoval primátor s predstaviteľmi Poľnobanky o možnosti ich zastúpenia v Pezinku;

DEŇ OTVORENÝCH PIVNÍC

November 2000 / Prečítané 2317 krát
Hneď na druhý deň po Svätomartinskom požehnaní sa konala v našom meste ďalšia vinárska akcia - Deň otvorených pivníc. Usporiadatelia z Malokarpatského osvetového strediska, Združenia malokarpatskej vínnej cesty a mesta Pezinok sa inšpirovali v neďalekom rakúskom mestečku Gols.

Vianočný strom

November 2000 / Prečítané 2132 krát
Aj tento rok bude mať mesto Vianočný strom, ktorý už tradične nájde miesto v priestoroch parkoviska pred radnicou. Strom vyrúbu lesníci v pezinských horách. Jeho osadenie a výzdobu začiatkom decembra zabezpečia pracovníci Petmasu. V rovnakom období namontujú a zapália aj verejné vianočné osvetlenie v centre mesta, aby nám pripomenulo čas najkrajších sviatkov roka.

Riaditeľka rezignovala

November 2000 / Prečítané 2132 krát
Riaditeľka Televízie Pezinok, s.r.o., Oľga Bejdáková požiadala o uvoľnenie z funkcie. Dozorná rada spoločnosti rezignáciu riaditeľky prijala a uložila viceprimátorovi Oliverovi Solgovi navrhnúť spôsob výberu nového riaditeľa.

Míting V. Mečiara

November 2000 / Prečítané 2196 krát
V preplnenej sále Domu kultúry v Pezinku sa uskutočnil 5. novembra míting predsedu HZDS Vladimíra Mečiara. Stretnutie lídra najsilnejšieho opozičného subjektu s voličmi a predstaviteľmi samosprávy bolo zamerané na referendum o predčasných voľbách.

Zdravotné vyšetrenia

November 2000 / Prečítané 2262 krát
Základná organizácia Zväzu diabetikov Slovenska v Pezinku usporiadala 17. novembra pri príležitosti Svetového dňa diabetikov besedu. Pri tejto príležitosti zabezpečili svojim členom meranie glykémie a Mgr Lucia Gašparíková im pomocou špeciálneho prístroja vyšetrila citlivosť nervov. Meranie glykémie a krvného tlaku bolo o deň neskôr aj pre verejnosť v predajni potravín Efekt.

Deň človeka - Lennon´s day

November 2000 / Prečítané 2175 krát
Už tradične si začiatkom decembra spomíname na Johna Lennona - kultovú osobnosť 20. storočia, ktorého nitku života dosť nečakane pretrhol výstrel... Podujatie Deň človeka - Lennon´s day - tento rok zmenilo dramaturgiu a ponúka svojim návštevníkom pestrú zmes žánrov prirodzene s jedným spoločným menovateľom.

Výstavy

November 2000 / Prečítané 2262 krát
Dňa 27. novembra 2000 o 17.00 hodine bude v Dome kultúry otvorená výstava belgického karikaturistu RONALDA LIBINA, prezidenta Európskej únie karikaturistov. Od 1. decembra bude v Galérii G5 na ul. M. R. Štefánika výstava Vojtecha a Tamary Kolenčíkovcov z Bratislavy. Sú to poprední slovenskí grafici, ktorí svoju tvorbu mnohokrát úspešne prezentovali v domácich i zahraničných galériách.

Prítomnosť televíznych kamier počas zasadnutí Mestského zastupiteľstva

November 2000 / Prečítané 2159 krát
Na prítomnosť televíznych kamier počas zasadnutí Mestského zastu- piteľstva si poslanci pomaly už zvykli. TV Pezinok zabezpečuje pravidelné záznamy z rokovaní, ktoré vysiela po spravodajských reláciach. Signál TV Pezinok môžu zatiaľ prijímať len občania, ktorí majú zavedenú káblovú televíziu. Toto by sa však malo už v krátkej budúcnosti zmeniť po zaveení terestriálneho vysielania, ktoré umožní TV Pezinok sledovať na bežnú televíznu anténu.

Jednou - dvoma vetami

November 2000 / Prečítané 2192 krát
Malokarparské osvetové stredisko a Centrum voľného času v Pezinku usporiadajú v dňoch 20.11.-3.12.2000 v CVČ propagačno-predajnú výstavu UNICEF. Výstava je otvorená v pondelok - piatok 10.00-18.00, v sobotu 9.00-13.00 a nedeľu 14.00-17.00 hod.

Nové prevádzky

November 2000 / Prečítané 2349 krát
# HUNCOKÁRSKA CHALUPA, Daniela Hromníková, Pezinok - Baba # MINI MARKET, predaj rozličného tovaru, Kollárova 13, Peter Rosenbaum, Po-Pi: 7.00-19.00 hod., So: 7.00-13.00 hod. # NECHTOVÝ DIZAJN, Moyzesova 18, Anna Belohlávková, Po, Pi: 8.00-12.00 hod., 13.00-15.00 hod., Ut, Št: 11.00-19.00 hod., podľa dohody

Mestské trhovisko v nových priestoroch

November 2000 / Prečítané 2364 krát
Mestské trhovisko na Kupeckého ulici podstúpilo v posledných týždňoch náročné sťahovanie. Dočasne umiestnené stánky a predajné pulty sa presunuli do susedných priestorov bývalého detského dopravného ihriska, ku ktorým ešte pribudlo zariadenie zrušeného malého trhoviska na Záhradnej ulici. Na novom trhovisku jeho správca, firma Petmas, osadzuje už nové drevené stánky, podľa schváleného projektu. Spolu ich má byť 29, doteraz bolo postavených 11, ostatné pribudnú neskôr.

POSEDENIE PRI PRÍLEŽITOSTI VÝROČIA

Štefan Šutta / November 2000 / Prečítané 2127 krát
Základná organizácia SZTP a ZPCCH Pezinok usporiadala v Dome kultúry v Pezinku Posedenie pri hudbe pre zdravotne postihnutých občanov a dôchodcov okresu Pezinok. Podujatie sa konalo pri príležitosti 40. výročia založenia organizácie v Pezinku. Na posedení sa zúčastnilo 253 členov a ich rodinných príslušníkov. Do tanca a na počúvanie hrala hudobná skupina Alfatrio a kultúrny program pripravili tanečníci z Petanu a Základnej umeleckej školy v Pezinku. Podujatie sponzorovali mesto Pezinok, KC a viacerí súkromní podnikatelia z Pezinka a okolia.

Vážení poistenci VšZP!

MUDr. Eduard Kováč / November 2000 / Prečítané 2189 krát
Všeobecná zdravotná poisťovňa varuje občanov pred snahami podvodníkov a špekulantov, ktorí pod zámienkou výhry vysokej sumy v údajnej súťaži Všeobecnej zdravotnej poisťovne vymáhajú od náhodných obetí peniaze. K výhre vo výške 150 tisíc korún totiž výherca dostane aj kufrík s prekvapením, za ktoré však musí zaplatiť osemtisíc korún, pričom môže použiť aj dlhopis FNM.

Policajná akcia

November 2000 / Prečítané 2208 krát
Dňa 21.10.2000 vykonali pracovníci OR PZ v Pezinku akciu zameranú na preverovanie a kontrolu osôb podozrivých z páchania rôznej trestnej činnosti, kontrolu držby omamných a psychotropných látok a kontrolu nelegálnej držby zbraní. Počas akcie bolo sedem osôb predvedených, 148 osôb kontrolovaných a preverovaných. Z 13 kontrolovaných vozidiel bolo jedno vozidlo zaistené. Zistených bolo 11 priestupkov, z toho 3 policajti vyriešili blokovými pokutami na mieste sumou 900 stock.

Príjemné popoludnie

November 2000 / Prečítané 2187 krát
Spolu s ďalšími dôchodcami z nášho mesta som navštívila v rámci Týždňa Pezinka rakúske mesto Neusiedl am See. Bolo to jedno pekné, vydarené popoludnie.

MESTO PEZINOK

Ing. Ivan Pessel / November 2000 / Prečítané 2412 krát
vyhlasuje výberové konanie na nájom nebytových priestorov v k.ú.Pezinok, v objekte na Radničnom námestí č.9 a to kanceláriu č.28 o podlahovej ploche 40,9m2

Verejnoprospešné služby

November 2000 / Prečítané 2236 krát
V zmysle zákona o obecnom zriadení povinnosťou obce je starať sa o výstavbu, údržbu a správu miestnych komunikácii verejných priestranstiev, cintorína, odvoz komunálneho odpadu, čistenie obce, ďalej sem patrí správa a údržba verejnej zelene, verejného osvetlenia a pod.

Keď nastanú zimné vrtochy

November 2000 / Prečítané 2137 krát
Počasie v zime dokáže často nečakane skomplikovať život v meste, keď sa objavia námrazy alebo napadne väčšie množstvo snehu. V novembri je už zrelý čas na to, že môžeme takéto poveternostné výkyvy očakávať, preto sme sa riaditeľa firmy PETMAS s.r.o. Ing. Petra Mašuru, ktorá zimnú údržbu v meste vykonáva, spýtali na stav prípravy:

Dopravná situácia v októbri

November 2000 / Prečítané 2285 krát
V okrese Pezinok sa v októbri 2000 stalo 65 dopravných nehôd, pri ktorých boli traja ľudia ťažko a štyria ľahko zranení. K smrteľnej nehode nedošlo. Hmotné škody boli vyčíslené na 3,4 mil. Sk. Najčastejšími príčinami dopravných nehôd sú nesprávny spôsob jazdy (22), porušenie základných povinností (20), nedanie prednosti v jazde (13), neprimeraná rýchlosť (3) a nesprávne predchádzanie (2). Požitie alkoholických nápojov u účastníkov dopravných nehôd bolo zistené v štyroch prípadoch. Kritickým časom z hľadiska dopravných nehôd bol pondelok (13), streda (12) a piatok (12). Najviac (9) nehôd sa stalo medzi 16.00-17.00 hod.

Huncokárska chalupa na Babe

November 2000 / Prečítané 2475 krát
Vedľa vzhľadného motela Na vrchu Baba (ubytovacia kapacita 16 lôžok, 60 stoličiek v reštaurácii) vyrástla nová špecifická stavba - HUNCOKÁRSKA CHALUPA. Je celá z dreveného masívu, zariadená štýlovým dreveným nábytkom vyrobeným na mieru s kožušinovými doplnkami.

NAJLEPŠIA PREDAJŇA ROKA 2000

November 2000 / Prečítané 2201 krát
Redakcia Pezinčana v spolupráci s Mestom Pezinok a Klubom pezinských podnikateľov pripravuje vyhlásenie 8. ročníka celomestskej ankety Najlepšia predajňa roka 2000. Organizátori chcú týmto spôsobom oceniť pezinskú predajňu, ktorú zákazníci považujú za najlepšiu s prihliadnutím na celkovú kvalitu poskytovaných služieb (ochota personálu, sortiment a prijateľné ceny tovaru, vzhľad predajne, kvalita výrobkov, vyhovujúce otváracie hodiny, prístup k vybavovaniu reklamácií a pod.).

Musíme začať každý od seba

November 2000 / Prečítané 2158 krát
Týmto svojim príspevkom sa obraciam, milí spoluobčania, na všetkých obyvateľov Pezinka, na všetky vekové aj sociálne skupiny, so žiadosťou o podporu mojej myšlienky. Moja žiadosť či skôr prosba sa týka čistoty v našom peknom vinohradníckom meste. Udržiavanie čistoty a poriadku stojí mesto, a tým vlastne každého z nás, nemalé peniaze. A povedzme si úprimne, aj tak to vždy nie je ideálne.

PEZINSKÁ ŠĽACHTA V 18. STOROČÍ

Peter Wittgrúber / November 2000 / Prečítané 2389 krát
Aj napriek tomu, že sa mesto Pezinok, rovnako ako blízke mestá Sv. Jur a Modra od polovice 17. storočia vyvíjal ako slobodné kráľovské mesto, ktorého obyvatelia si zakladali na meštianskych právach, existovala tu nepatrná, ale ekonomicky aj politicky veľmi vplyvná skupina miestnych šľachticov.

SPOMIENKA

November 2000 / Prečítané 2247 krát
Spomienky na našich najbližších...

POĎAKOVANIA

November 2000 / Prečítané 2178 krát
Úprimne ďakujeme...

BLAHOŽELANIA

November 2000 / Prečítané 3871 krát
Blahoželania pre našich najbližších...

Spoločenská kronika

November 2000 / Prečítané 3469 krát
Noví občiankovia, Zosobášili sa, Navždy nás opustili, Naši jubilanti

Malokarpatské múzeum má 40 rokov

PhDr. Dana Kopálová / November 2000 / Prečítané 2659 krát
Dejiny múzejníctva v Pezinku siahajú do obdobia konca 19. storočia Spájajú sa s menom člena mestského zastupiteľstva, mešťanostu, mestského kapitána, lekárnika, predsedu školskej stolice, mestského tútora sirôt, zakladateľa Dobrovoľného hasičského spolku Františka von Meissla. F. von Meissl bol mimoriadne aktívny človek, popri svojej práci sa zaujímal i o dejiny a v roku 1902 napísal a vydal knihu Bozin.

Olejomaľby S. KRÁĽA

P. Šoula / November 2000 / Prečítané 2175 krát
V Dome kultúry v Pezinku sa us-kutočnila výstava olejomalieb Slava Kráľa. Autor po dvoch minuloročných výstavách v Klube 22 v bratislavskej Petržalke predstavil svoje diela Pezinčanom. Na vernisáži 22. októbra a potom v evanjelickom a.v. kostole vystúpila skupina Nádej z Petržalky pod vedením S. Kráľa.

Krása v pohybe

E.Rosenbergerová / November 2000 / Prečítané 2223 krát
V pezinskom Dome kultúry sa konala 15. októbra krajská prehliadka detského nefolklórneho tanca pod názvom Krása v pohybe. Súťažné ukážky boli v rôznych podobách tanca - diskotékovom, modernom a scénickom. Na prehliadke sa predstavilo 202 účinkujúcich v dvoch kategóriach: A-kolektívy do 11 rokov, B-kolektívy od 11 do 15 rokov. Účinkujúci reprezentovali Základné umelecké školy (ZUŠ) z Bratislavy, Senca, Stupavy a Pezinka.

Fotograf obyčajných ľudí

Mgr. Oliver Solga / November 2000 / Prečítané 2438 krát
Možno i takto jednoducho by sa dala definovať fotografická činnosť pezinského fotografa Jána ŠTRBU, ktorý sa tento mesiac predstavil v Galérii G5 na ulici M.R. Štefánika portrétmi starých ľudí. Bolo by však zjednodušením hovoriť len o portrétoch, pretože Štrbove fotografie sú oveľa viac než záznam tváre, miesta a udalosti, viac než len okamih stlačenia spúšte a dokonalá technika.

Výstava fotografií

November 2000 / Prečítané 2213 krát
Malokarpatské osvetové stredisko a Kultúrne centrum v Pezinku usporiadali v rámci Mesiaca fotografie (november) výstavu fotografií amatérskeho fotografa Františka Erbena zo Slovenského Grobu. Obľúbeným motívom autorových snímok je vesmír, západ slnka, detaily drobných živočíchov a kvetov.

NAJPREDÁVANEJŠIE KNIHY

November 2000 / Prečítané 2314 krát
V predajni MODUL na Štefánikovej ulici 4 (v múzeu) najpredávanejšími knihami v októbri a novembri boli: J.K. Rowlingová: Harry Potter J.D. Salinger: Kto chytá v žite Jeho Svatost dalajláma: Slova moudrosti Recepty zo života 3 Lunárny kalendár Krásnej panej 2001

OKIENKO SPOTREBITEĽA

MVDr. Eva Šaligová / November 2000 / Prečítané 2181 krát
V poslednom období sa na odbor živnostenského podnikania a ochrany spotrebiteľa OÚ v Pezinku obracajú občania o radu - pomoc v prípadoch, keď si dajú urobiť napríklad prestavbu bytového jadra alebo vymeniť pôvodné okná za nové - plastové bez “dokladu” - zmluvy a nie sú s prácou spokojní. Najčastejšie otázky sú: Ako máme postupovať? Máme nárok na opravu, vymenu okien alebo obkladov, vrátenie peňazí, zľavu z ceny alebo niečo iné?

Zaznámenávame do kroniky

November 2000 / Prečítané 2200 krát
Meteorológovia namerali 14. novembra v Bratislave a blízkom okolí na toto ročné obdobie neskutočných 20,6 stupňa, čo je 150-ročný teplotný rekord. Príčinou teplotných anomálií je juhozápadné prúdenie a vplyv alpského pohoria, kde sa občas vyskytujú teplé vetry fény.

Zemiakové variácie

November 2000 / Prečítané 2219 krát
Posledný tohtoročný kurz prípravy regionálnych špecialít bude zameraný na prípravu jedál zo zemiakov. Aj tentokrát sa uskutoční v dielni (vo dvore) Malokarpatského múzea v Pezinku a lektorovať ho bude riaditeľka Dana Kopálová. Hovoriť o význame zemiakov v našej regionálnej kuchyni a variť sa začne o 15.00 hod.

Rekapitulácia po jeseni

November 2000 / Prečítané 2094 krát
V polovici novembra sa skončila prvá časť futbalových seniorských súťaží, v ktorých majú zastúpenie tri pezinské kluby - PŠC, GFC a Baník. Treťoligový PŠC ukončil pätnásťkolovú jeseň cennou remízou (1:1) vo Veľkých Levároch. Pre toho, kto poznal situáciu v PŠC pred začiatkom súťaže (hrozilo, že jeho káder tento ročník vôbec nezačne) musí byť piata priečka obrovským prekvapením.

Úspešné vystúpenie Pezinčanov v Číne

Karol Pospíchal / November 2000 / Prečítané 2303 krát
V dňoch 15.-17. októbra sa uskutočnili v Číne 10. Majstrovstvá sveta v rádiovom orientačnom behu. Spomedzi dvanástich slovenských športovcov sa na tomto podujatí zúčastnili aj traja Pezinčania. V hlavnej ženskej kategórii reprezentovala naše mesto už viacerým známa Ľubica Toporová (mimochodom exmajsterka sveta z roku 1997), v kategórii juniorov cieľavedomý a húževnatý Marek Mistrík a nádejný (len 14 ročný) Michal Noskovič, ktorý v júli na žiackych majstrovstvách Európy vybojoval pre Slovensko bronzovú medailu v súťaži jednotlivcov a najmä jeho zásluhou družstvo chlapcov získalo striebro.

SÚŤAŽE KARATISTOV

Karol Tahotný / November 2000 / Prečítané 2196 krát
V dňoch 11.-12. novembra sa uskutočnila v Lučenci za účasti 450 karatistov zo siedmich štátov medzinárodná súťaž Novohrad Open. Z Pezinčanov sa z víťazstva tešili: Zuzana Gregušová (kumite, st. žiačky - 38 kg), Michaela Kohútová (kumite, st. žiačky, +38 kg), Svatava Špániková (kumite, juniorky - 58). V 1. kole Slovenského pohára federácie mládeže v Trstenej zvíťazil Peter Lukáč (kumite, 150 cm).

D. Novák robí dobré meno slovenskému basketbalu

November 2000 / Prečítané 2214 krát
Tak ako nás v redakcii, iste aj vás, milí čitatelia poteší, keď sa dozviete o úspechoch Pezinčanov či pezinských rodákov. Úspech, ktorý nás v poslednom čase mimoriadne zaujal, patrí do kategórie športových. Správa o úspešnom Pezinčanovi prišla spoza mora. Dvadsaťdvaročný basketbalista Daniel Novák, ktorý u nás obliekal dres bratislavských mužstiev Matadoru a Interu ako aj reprezentácie Slovenska, pôsobí v USA v univerzitnom tíme Southwest Missouri State University.

POĎAKOVANIE

November 2000 / Prečítané 2179 krát
Úprimne ďakujeme...

Program Kultúrneho centra

November 2000 / Prečítané 2190 krát
December 2000

Program kina v Dome kultúry

November 2000 / Prečítané 2313 krát
December 2000

Program EPICENTRUM - Centrum voľného času

November 2000 / Prečítané 2167 krát
December 2000