Darujte knihu a buďte knižným patrónom

December 2018 / Prečítané 897 krát

   Nadácia REVIA hľadá knižných patrónov, ktorí venujú knihy deťom a otvoria tak okno do sveta múdrosti a fantázie.

   Kniha je vždy dobrý darček a ešte lepšie, ak je to tá vysnívaná. Už štrnásty rok deti zo sociálne znevýhodnených rodín po celom Malokarpatskom regióne posielajú knižné želania do Nadácie REVIA, ktorá hľadá „ knižných patrónov “ plniacich tieto ich túžby.
   Aj vy sa ním môžete stať od konca novembra do konca decembra v projekte Otvor srdce, daruj knihu, zakúpením označenej knižky v kníhkupectvách Folly v OC Kocka v Modre, Artforum na Kollárovej ulici a Panta Rhei v OC Plus v Pezinku či v Archbooks na Námestí slobody 19 v Bratislave. Prostredníctvom Nadácie REVIA budú knihy doručené do rúk mladých čitateľov.
   „Knihy otvárajú naše srdcia a mysle. A naše srdcia a mysle otvárajú knihy. Kniha sa pred našimi očami mení na okno do zázračného sveta... So svojím životom, s našimi radosťami či
starosťami nie sme sami. Sú s nami hrdinovia kníh. Spolu s nimi si kladieme otázky, prečo sme na svete, čo čakáme od života a čo chceme dať svetu okolo nás.“ hovorí spisovateľ a dlhoročný partner projektu Márius Kopcsay.
   Počas 13 predvianočných období bolo v projekte obdarovaných 2008 detí knihami za 17 765 €. Toto obdivuhodné číslo chceme aj vďaka vám opäť zvýšiť. Darujte knihu deťom, ktorých možnosti sú limitované a ich darčekmi sú zvyčajne základné veci na prežitie. Chceme, aby si pod stromčekom našli o príbeh či o knižného hrdinu viac. „S nami sa sny plnia. Najkrajší darček je ten, ktorý dáme. Aj na knižku od vás ktosi čaká. Kúpte mu ju!“ - Veronika Šikulová, spisovateľka a ambasádorka projektu.
   Urobte dobrý skutok, venujte knižky deťom, ktoré ich bez vás len ťažko dostanú a staňte sa tak ich knižným patrónom počas Vianoc prostredníctvom Nadácie REVIA. Urobíte radosť sebe aj deťom a predvianočná atmosféra bude o trochu krajšia. Viac info nájdete na našej stránke www.revia.sk .

 

Lucia Finková, Nadácia REVIA

 


Ohodnoťte článok: