Snehová kráľovná na Červenom Kameni

December 2018 / Prečítané 301 krát

   SNM-Múzeum Červený Kameň uvedie počas vianočných sviatkov, v dňoch 27. – 30. decembra 2018 nové predstavenie z vlastnej dielne, rozprávku Snehová kráľovná, čím nadviaže na rad divácky úspešných rozprávok prezentovaných návštevníkom za ostatné roky.
   Ide o klasickú autorskú rozprávku napísanú géniom tohto žánru – Hansom Christianom Andersenom už takmer pred dvesto rokmi. Podmaňujúci príbeh boja dobra so zlom, na vrchole ktorého stojí magická postava Snehovej kráľovnej, prešiel odvtedy nespočetným množstvom spracovaní, vrátane voľne inšpirovanej verzie nemenej úspešného Ľadového kráľovstva.
   Červenokamenský divadelný súbor predvedie návštevníkom adaptáciu, ktorá ponúka z rôznych verzií tohto príbehu tie najsilnejšie okamihy – príbeh Gerdy a Kaja, príbeh Snehovej kráľovnej ale aj Olafa či ľadovej príšery – obohatené o vlastnú poetiku. Tá zohľadňuje predovšetkým jedinečnosť prostredia – predstavenie sa bude odohrávať vo viacerých čarovne vyzdobených miestnostiach hradnej expozície. Jedinečnosť bezprostredného, interaktívneho kontaktu medzi návštevníkom a postavami príbehu je pridanou hodnotou pre dospelého, no predovšetkým strhujúcim zážitkom pre detského diváka. A v neposlednom rade je to divácky overený, komediálny potenciál hereckého súboru, ktorý pracuje so silným posolstvom príbehu bez pátosu a gýča.

   Vianočné prehliadky sa budú konať v čase od 10.00 do 17.00 hod.
   Súčasťou podujatia budú už tradične aj stredoveké vianočné trhy v podaní občianskeho združenia Schatmansdorf.

   Vstupné na podujatie: dospelí: 8 €, seniori, študenti, a deti od 3 rokov: 4 €. Rodinné vstupné: 22 €, deti do 3 rokov: zdarma. Tešíme sa na vás.

 

Ľuboš Haršány

 


Ohodnoťte článok: