Vianočné sviatky šťastne a bezpečne

December 2018 / Prečítané 301 krát

   Čas beží ako voda a Vianoce i Nový rok sú opäť predo dvermi. Prichádza jedno z najkrajších období roka a prináša do našich rodín sviatočnú atmosféru pokoja a rodinnej pohody. Dovoľte preto aj príslušníkom hasičského a záchranného zboru, aby vám zaželali ich príjemné prežitie. Zároveň si vám dovoľujeme dať aj niekoľko dobrých rád, aby sme tieto sviatky prežili v pokoji a pohode.
   Z dlhodobých prehľadov požiarovosti vyplýva, že zimné obdobie je spojené so zvýšeným počtom požiarov v bytových priestoroch a rodinných domoch. Príčinami týchto požiarov sú činnosti spojené s vykurovaním a používaním rôznych ohrievacích a vykurovacích telies. Preto dôsledne dbajte na technické podmienky a požiadavky protipožiarnej bezpečnosti pri inštalácii a prevádzkovaní palivových spotrebičov, elektrotepelných spotrebičov a pri výstavbe a používaní komínov a dymovodov, na ich čistenie a vykonávanie ich kontrol.
   Počas sviatkov nezabúdajme ani na naše deti. Snažme sa im venovať viac času a dohliadnime, aby pri svojich hrách nespôsobili ujmu sebe ani nikomu inému. Najrozličnejšie druhy delobuchov, pirátov, svetlíc, rakiet, bengálskych ohňov, ohnivých fontán a podobných ohňostrojových telies sú pomerne ľahko dostupné v predaji. Mnohokrát ich deťom zadovažujeme aj my, samotní rodičia. Tieto predmety môžu byť pri neodbornej manipulácii veľmi nebezpečné a dokážu veľmi ľahko pri nedodržaní bezpečnostných pravidiel spôsobiť ujmu na zdraví či požiar bytu ,domu, alebo iných priestorov.
   Ako každý rok, aj tento budú nad vašou bezpečnosťou počas celých sviatkov bdieť profesionálni hasiči záchranári, na ktorých sa v prípade núdze alebo ohrozenia môžete s dôverou obrátiť. Veríme však, že ich pomoc potrebovať nebudete a nič nenaruší to nádherné čaro Vianoc.

 

pplk. Ing. Jarmila Bartošová

 


Ohodnoťte článok: