Malokarpatské emócie 2018 v hornonitrianskom regióne

November 2018 / Prečítané 320 krát

   Už viacero rokov organizuje klub sprievodcov mesta Pezinok prezentáciu prác tvorcov žijúcich v našom regióne prostredníctvom výstavy „Malokarpatské emócie“ na celom území Slovenska.
   V tomto roku sa táto výstava Malokarpatské emócie 2018 uskutočnila v spolupráci s mestom a kultúrnym centrom Bojnice v reprezentačných priestoroch Domu kultúry v Bojniciach.
   Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutočnilo za účasti autorov vystavovaných prác, organizátorov výstavy i vzácnych hostí, ktorí sa zúčastnili aj osláv výročia SNP v Bojniciach.
   Slávnostným príhovorom pozdravil prítomných i primátor mesta Bojnice František Tám. Poďakoval tiež organizátorom a tvorcom výstavy ktorá názorne prezentuje Malokarpatský región
s ktorým má Horná Nitra spoločné tradície – baníctvo, vinárstvo a ovocinárstvo. Kurátor výstavy Peter Ronec predstavil jednotlivých tvorcov, ktorí sa prítomným prihovorili a informovali ich o svojej tvorbe. Mesto Pezinok reprezentovali autori: Rozina Bollová, Viliam Bojkovský, Mgr. Andrej Frič, Ak. maliari Júlia a Igor Piačkovi, Mária a Oskar Hanuskovi a Mgr. Anton Vizner. Medzi hosťami vernisáže bola skupina amatérskych maliarov z Pezinka pod vedením JUDr. Aleny Polakovičovej.

 

(PR)

 


Ohodnoťte článok: