Novým primátorom mesta Pezinok sa stal Ing. arch. Igor Hianik

November 2018 / Prečítané 508 krát

FOTO: zdroj Facebook   Po štyroch funkčných obdobiach Olivera Solgu preberie vedenie mesta Pezinok novozvolený primátor Ing. arch. Igor Hianik. Tridsaťštyriročný víťaz volieb získal 5 268 hlasov (53,98 %) pri menšej ako 50-percentnej účasti (9 920). Igor Hianik bol v ostatnom volebnom období opozičným poslancom MsZ. V jeho kandidatúre ho podporili Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), hnutie Progresívne Slovensko (PS) a strana Spolu – občianska demokracia.
   Nový primátor, architekt - urbanista sa doposiaľ venoval svojej profesii. Je spoluautorom technológie Interactive Tool for Urban Design (ITUD) a rovnako je spoluzakladateľom projektu Ideálne mesto 21. storočia.
   V jeho snahe oživiť v mestách peší a cyklistický pohyb, určiť bezpečné cesty pre deti a seniorov a definovať systém zelene ho v nasledujúcom volebnom období podporí značná časť poslancov z tímu HIANIK. Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom zložia sľub novozvolení poslanci a primátor, by sa malo uskutočniť 10. decembra o 17. hodine.

 

(r)


Ohodnoťte článok: