Zahraničná príprava basketbalistov BK Pezinok

Október 2018 / Prečítané 350 krát

   Starší a mladší žiaci BK Pezinok absolvovali letnú prípravu od v Srbskom Kraljeve. Elite basketball camp má v Srbsku dlhoročnú tradíciu a zúčastňuje sa ho výber hráčov z celého Srbska. Pozvanie pre BK Pezinok prišlo priamo od šéftrénera kempu, legendy Slovakofarma Pezinok, päťnásobného majstra Slovenska Dragana Ristanoviča. 


 

 

 

 

 

 

 

 

  BK Pezinok samozrejme nezaváhal a túto príležitosť využil. Do Srbska odišiel výber najlepších basketbalistov v kategórii mladší a starší žiaci. Pre tím mladých Pezinčanov to bola veľká skúsenosť trénovať vo vynikajúcich podmienkach, čo sa týkalo hernej prípravy a celkovej organizácie kempu. Keďže basketbal v Srbsku je nesmierne populárny šport, bolo to cítiť aj vo výborne zvládnutej organizácii, ktorá naozaj nemala ani jedno slabšie miesto.
   Asi najväčším prekvapením bolo, že po ôsmich dňoch prípravy sme odohrali dve priateľské stretnutia s výberom Srbského klubu ELITE Kraljevo. Obe stretnutia sa skončili víťazstvom pre BK Pezinok v napínavých záveroch.
   SLOGA ELITE - BK Pezinok (starší žiaci) 33:39 (6:11 polčas). Strelci stretnutia: Slimák 9, Baláž 6, Šulka 6, Rajnoha 5, Šebo 5, Nemec 4, Zápražný 2, Čech 2.
   SLOGA ELITE - BK Pezinok (mladš žiaci) 34:36 po predlžení, (14:10 polčas). Strelci stretnutia: Njambi 12, Václavík 10, Švoňavec 6, Čermák 4, Kubica 4.
   Tím BK Pezinok po absolvovaní kempu v Srbsku nadobudol veľa cenných skúseností, ktoré zúročí v nadchádzajúcej sezóne 2018/2019. Basketbal v Srbsku je populárny aj vďaka prepracovanému systému práce s mládežou, kedy profesionálne tímy čerpajú z vlastných odchovancov. Boli sme vďační, že sme mohli byť súčasťou tohto výborného projektu, a v budúcnosti určite využijeme príležitosť sa do Kraljeva vrátiť.

 

(BKP)

 


Ohodnoťte článok: