Majstrovská jeseň KOB Sokol Pezinok

Október 2018 / Prečítané 774 krát

   Farebné listy na stromoch a dozrievajúce hrozno, to je neklamný znak toho, že sezóna orientačných bežcov z KOB Sokol Pezinok sa pomaly blíži do finále. Počas septembra ale ešte absolvovali tri majstrovké súťaže.
   V polovici septembra to bola kráľovná všetkých disciplín – dlhá trať. Preteky sa konali v okolí českej obce Kladky, v kopcoch s prevažne listnatým lesom a stredne hustou sieťou ciest.
   Konkurencia bola silná, ale nie neporaziteľná.
   Takzvanú „pezinskú bedňu“ predviedli chlapci do 12 rokov - Filip Jančík (1.), Tomáš Syrový (2.) a Eli Valach (3.). V kategórii W12 zvíťazila Lucia Šipošová, tretie miesto vybojovala Hanka Šipošová. V kategórii M14 Šimon Šipoš obsadil 2.miesto a v kategórii M16 Tomáš Šipoš skončil na 3.mieste. Rovnako skončil aj Matúš Šimo v kategórii M18 (3.miesto). Majsterkou SR v kategórii W18 sa stala Lucia Ondovčíková. V kategórii W40 Ľubica Toporová vybojovala 2.miesto a v kategórii W55 Iveta Pijáková 1.miesto. Bronzové medaily získali Darina Poláčková v kategórii W60 a Soňa Kavecká v kategórii W65. V kategórii M60 sa Jaroslav Piják stal Majstrom SR.
   Už týždeň na to sa naši bežci predstavili na MSR v nočnom OB v Novej Bošáci a MSR mix-štafiet v Novom Meste nad Váhom.
   Nočný OB sa bežal v hlbokých lesoch Bielych Karpát, pretekári sa museli popasovať okrem tmy aj so strmými svahmi a hustým podrastom. To však nerobilo problém Tomášovi Šipošovi, ktorý v M16 siahol na 2.miesto. Bronzové medaily tentoraz brali vo W18 Lucia Ondovčíková, v M18 Matúš Šimo a v M35 Marián Spišiak. Vo W35 Daniela Ondovčíková vybojovala 2.miesto.
   MSR šprintových štafiet sa konali v novozmapovanom teréne, v centre Nového Mesta nad Váhom, a to vôbec po prvýkrát. Dobré spomienky z tohto terénu budú mať najmä Gabriela Ježíková a Šimon Šipoš, ktorí sa stali majstrami SR v kategórii MW14 a len tesne za nimi, na 2. mieste, skončila štafeta Lucia Šipošová-Filip Jančík. V dorasteneckej kategórii do 18 rokov sa poctivým tretím miestom blysla štafeta Lucia Ondovčíková-Matúš Šimo. V kategórii najskúsenejších pretekárov, MW55, veľmi pekné 2. miesto získala štafeta Iveta Pijáková-Ivan Oravec. Gratulujeme!

 

Michal Tomašovič

 


Ohodnoťte článok: