Zadržaný a odovzdaný k ďalšiemu šetreniu

Október 2018 / Prečítané 796 krát

   Dňa 6. októbra 2018 v čase o 11.35 h na útvar mestskej polície Pezinok zatelefonoval muž, že z predajne zlatníctva CHAMELEÓN so sídlom v OC PLUS na ulici Holubyho č. 28 v Pezinku neznámy páchateľ odcudzil zlatú retiazku v hodnote približne 1 300 €. Ďalej dodal, že uvedenú osobu v modrej bunde naháňa iný neznámy muž po ulici Holubyho smerom na železničnú stanicu v Pezinku.
   Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka mestskej polície, pričom stála služba mestskej polície kamerou č. 8 a následne kamerou č. 9 spozorovala neznámeho muža v modrej bunde bežať od svetelnej križovatky smerom k zastávkam autobusov Slovak lines, kde následne nastúpil v čase o 11.37 h do autobusu. Hliadka Mestskej polície sa za pomoci použitia svetelnej a zvukovej signalizácie urýchlene presunula na železničnú stanicu v Pezinku, odchádzajúci autobus zastavila, vošla do autobusu a na základe popisu vyzvala neznámeho muža, aby spolu
s hliadkou mestskej polície Pezinok z autobusu vystúpil. Počas uvedených úkonov do autobusu nastúpil neznámy muž, ktorý podozrivého prenasledoval po ulici Holubyho v Pezinku a označil ho za páchateľa krádeže. Následne hliadka mestskej polície za pomoci použitia donucovacích prostriedkov (hmatov a chvatov sebaobrany) neznámemu mužovi v čase o 11.38 h obmedzila osobnú slobodu a vyviedla ho z autobusu, pričom počas vykonávania bezpečnostnej prehliadky neznámeho muža sa na miesto v čase o 11.39 h taktiež dostavila hliadka OO PZ Pezinok.
dozrivého prenasledoval po ulici Holubyho v Pezinku a označil ho za páchateľa krádeže. Následne hliadka mestskej polície za pomoci použitia donucovacích prostriedkov (hmatov a chvatov sebaobrany) neznámemu mužovi v čase o 11.38 h obmedzila osobnú slobodu a vyviedla ho z autobusu, pričom počas vykonávania bezpečnostnej prehliadky neznámeho muža sa na miesto v čase o 11.39 h taktiež dostavila hliadka OO PZ Pezinok.
   Šetrením na mieste bolo zistené, že podozrivým z krádeže je 41 ročný muž, bytom Vištuk, pričom odcudzenú retiazku zo žltého kovu, na ktorej bola ešte cenovka v hodnote 1 328 € mal na krku.
   Nakoľko v danom prípade sa jednalo o podozrenie zo spáchania trestného činu Krádeže podľa ustanovenia § 212 Zákona NR SR č. 300/2005 Z.z. - Trestný zákon, bol podozrivý z trestného činu v čase o 11.40 h na zastávke autobusov Slovak lines na železničnej stanici v Pezinku odovzdaný hliadke OO PZ Pezinok k ďalšiemu šetreniu.

 

Ľudovít Farbula (MsPP)

 


Ohodnoťte článok: