Rozospievané seniori

Október 2018 / Prečítané 309 krát

   Tohtoročný september bol bohatý na kultúrne podujatia aj na naše vystúpenia.
   Okrem účasti v alegorickom sprievode na pezinskom Vinobraní si členovia FSS Obstrléze ešte niekoľkokrát obliekali kroje, aby krásnymi ľudovými piesňami a vtipným hovoreným slovom spríjemnili slnečné víkendové popoludnie v troch okolitých obciach aj v samotnom Pezinku.
   Šnúru svojich vystúpení sme začali vo Viničnom na oslavách 810. výročia 1. písomnej zmienky o tejto obci. V nasledujúci deň nás čakali ďalšie dve vystúpenia: v krásnej záhrade DSS v Budmericiach na Dňoch otvorených dverí a o dve hodiny neskôr na športovom ihrisku v Šenkviciach.
   Že je ľudová pieseň liek a príjemná rehabilitácia pre všetky vekové kategórie, mohli sme sa presvedčiť v nádhernom horskom prostredí Domu seniorov Casa v Kučišdorfskej doline, kde sme rozospievali seniorov a ich rodinných príslušníkov. V tomto zariadení nás vždy netrpezlivo očakávajú a tešia sa, že si môžu s nami zaspievať a niektorí i zatancovať. Teší nás, že aj my svojimi piesňami prispievame k dobrému pocitu na duši.
   Kde nás môžete vidieť nabudúce? 26. októbra v DSS na Hrnčiarskej v Pezinku a 30. novembra o 17.00 h v malej sále Domu kultúry Pezinok na našej akcii – Lúče pezinského slnka. Program: Obstrléze a ich hostia. Tešíme sa na vás.

 

Mária Kopitková

 


Ohodnoťte článok: