Slovenskí skauti v uliciach Pezinka

Október 2018 / Prečítané 283 krát

   Prvý októbrový víkend sa v uliciach Pezinka už po pätnástykrát konala skautská mestská hra Bozin. Organizátormi sú pezinskí skauti a pri tejto príležitosti navštívilo Pezinok až 80 skautov zo všetkých kútov Slovenska.
   Prvý ročník tejto skautskej mestskej hry sa konal už v roku 2005, kedy si pezinskí skauti povedali, že zorganizujú akciu s hrami pre svojich kamarátov z iných miest. Odvtedy akcia získala viac účastníkov, z ktorých množstvo sa každoročne vracia. Akciu sme začali aj tematicky ladiť.
   Keďže tento ročník bol jubilejným XV. Bozinom, bola aj téma jubilejná. Hneď na úvod nás netradične svojím príhovorom privítal pán primátor Solga a potom sme sa už prevtelili do kože detektívov, ktorí riešia sériu úmrtí. V piatok sa nám podarilo zistiť, že obete spájala jedna vec: boli to víťazi predošlých Bozinov.
   V sobotu doobeda sme si na Muškáte prešli byrokratickou tortúrou na získanie prístupu k domu Dušana – jedného z dvoch preživších. On totiž pozná meno vraha. Dušana sa nám už žiaľ
nepodarilo zachrániť, no nechal nám odkaz. Tak sme popoludnie strávili dopĺňaním častí, ktoré vrah z neho vymazal. Odhalili sme, že vrahom je Radoš, ktorý nikdy nevyhral Bozin a takto sa chce stať večným víťazom, preto sme večer chránili Jane – jedinú, ktorá Radošovi chýbala do zbierky – pred útokmi počas jej eskortu do klubovne. Tam už ale nanešťastie čakal Radoš, a tak sa odohral boj na život a na smrť – súboj v hre kameň papier nožnice. Našťastie vyhrala Jane, a tak všetko dobre dopadlo.
   Cieľom Bozinu nie je len zabaviť sa, ale aj naučiť sa čosi nové, spoznať sa so skautami z iných obcí a trénovať tímovú spoluprácu. Už teraz sa nevieme dočkať budúceho októbra.

Ľubica Pešková

 


Ohodnoťte článok: