Výstava „Vinohrady, vinohrady...“

Október 2018 / Prečítané 786 krát

   Keď ste prišli 17. septembra do malej galérie v priestoroch kultúrneho domu na výstavu pezinskej keramikárky pani Márie Hanuskovej, prvý pohľad vám padol na obraz zlatého hrozna. Tým, ktorí majú bujnejšiu fantáziu, sa v mysli vybavil pohár so zlatým mokom. Ako ste postupne prezerali ostatné vystavované diela, videli ste že, všetky boli o hrozne a o práci vo vinohrade a v pivnici. Určite každého uchvátil stôl vyskladaný z jednotlivých kachlíc. Na malej ploche je na stole znázornená v podobe kachlíc celoročná ťažká práca vinohradníka.
   O nič ľahšia nie je ani práca keramikára. Drobné ruky pani Márie Hanuskovej vedia vyčariť nádherné obrazce a figúrky. Pezinská umelkyňa dokáže svoje myšlienky a svoje cítenie vložiť do hliny, na plátno, na ručne maľovanú hodvábnu šatku či do šperku. Konečný efekt z jej drobných rúk potešil každého návštevníka. Výstava sa už skončila, ale dvere ateliéru pani Hanuskovej sú stále otvorené.
   Na vernisáži vládla príjemná atmosféra. Svojou troškou do mlyna, ako sa hovorí, prispeli aj členovia speváckeho zboru Animatus. Manželia Jedličkovci zaspievali pieseň Vinohrady, vinohrady a Tonko svojím vtipným príhovorom rozosmial prítomné publikum. Pani Hanuskovej ďakujeme za príjemné popoludnie.

 

Alžbeta Jedličková

 


Ohodnoťte článok: