NENALEŤTE...

Október 2018 / Prečítané 373 krát

   Vážení spoluobčania, dva týždne pred komunálnymi voľbami sa na Vás ako dlhoroční poslanci Mestského zastupiteľstva v Pezinku obraciame s výzvou, aby ste nepodľahli klamstvám, ktoré sa o primátorovi a o nás, poslancoch, objavujú na sociálnych sieťach a na stránke Pezinok nahlas.
   Nedá sa reagovať na všetky polopravdy, fámy a lži. Ani to nie je náš cieľ. Nie je ťažké si zistiť, akí ľudia vedú ohováračskú kampaň proti primátorovi a poslancom z Občianskej iniciatívy Spoločne pre Pezinok. A v koho mene to robia. Komu slúžia všetci tí „mizeráci“ a im podobní, ktorí rozleptávajú mestskú komunitu a chcú dosiahnuť, aby ľudia nikomu a ničomu neverili.
   Oni vedia, že potom sa dajú ľudia lepšie ovládať a dá sa s nimi ľahšie manipulovať. Boli tak vychovaní, a niektorí aj vyškolení v bývalom režime, a nechcú sa zmieriť, že dnes máme demokraciu a veci fungujú. Občas predstierajú, že sú veľkí demokrati, ale to len do momentu, kým si niekto dovolí vysloviť iný názor, alebo si dovolí kandidovať vo voľbách bez ich požehnania a bez toho, aby im poklonkoval.
   Neverte ani ľuďom, ktorí sa iba včera zobudili a zistili, že chcú byť primátormi a poslancami. Pýtajte sa ich, čo doteraz urobili pre Pezinok a jeho občanov? Kde boli ešte pred rokom? Čo dobré spravili pre mestskú komunitu. Kde sú konkrétne výsledky?
   Nie je zarážajúce, že sa mnohí z nich objavia pár mesiacov pred voľbami, a vždy „kopú“ za inú stranu alebo skupinu? Mnohí začínali v HZDS, potom kandidovali za SMER, iniciatívu SME TU DOMA, a pred štyrmi rokmi za SRDCE PEZINKA. Dnes sú ukrytí v nejakom TÍME a v iných značkách na jedno použitie. Zatiaľ, čo náš klub SPOLOČNE PRE PEZINOK funguje už takmer desaťročie. Nie je to projekt na jedno použitie, pretože sú medzi nami osobnosti, ktoré dokázali veľa nielen vo svojom odbore, ale aj ako poslanci. Nemusia si vymýšľať, nemusia vo svojich životopisoch nič zveličovať ani nič zamlčiavať.
   Sú medzi nami obetaví ľudia, ktorí pracovali a chcú aj naďalej pracovať pre Pezinok a Pezinčanov. Dobrovoľne a bez nároku na odmenu. Nikto z nás nezískal nikdy nič vo svoj prospech alebo obohatenie. Každý z nás presne vie, čo treba urobiť v budúcom štvorročnom období. Vieme, čo je reálne a čo sa urobiť dá. Máme však aj konkrétnu víziu, ako by mal Pezinok vyzerať v strednodobom a dlhodobom horizonte. Nepodsúvame vám prázdne slová o spájaní, urbanistické vízie, nové impulzy, ani si vás nekupujeme za pagáčiky, nafukovacie hrady či balíčky čaju. Všetko, čo sľubujeme v našom volebnom programe, aj splníme. Sľubujeme len reálne veci, ktoré pomôžu všetkým Pezinčanom a posunú Pezinok dopredu.
   Občania, využite právo pýtať sa kandidátov na primátora a na poslancov aj na ich majetkové a rodinné pomery, na ich morálne hodnoty a presvedčenie. A najmä či vedia, ako a za koho peniaze zrealizujú všetky sľuby, ktoré vám dnes dávajú v duchu hesla: „Nikto vám nemôže dať to, čo vám ja dokážem sľúbiť!“ Voľte srdcom, ale aj rozumom. Záleží len na Vás.

 

Primátor Oliver Solga a poslanci MsZ - členovia iniciatívy SPOLOČNE PRE PEZINOK

 


Ohodnoťte článok: