Seniori pri mori

September 2018 / Prečítané 358 krát

  I keď leto pomaly končí, seniori z okresu Pezinok stále spomínajú na nezabudnuteľné dni strávené v Chorvátsku pri mori. Predsedníčka OO JDS v Pezinku pani Miškeríková zorganizovala pre seniorov 10 dňový pobyt v Zaostrogu s ubytovaním vo vile NIKE. Zaostrog je destinácia, ktorá sa nachádza priamo pod Makarskou riviérou. Samotná vila NIKE sa nachádza len pár metrov od mora, čo bolo veľkou výhodou, nakoľko presun na pláž bol bezproblémový, a tak sme si do sýtosti mohli užívať slnečné lúče a čarokrásnu vodu Jadranu. Vo vile sme mali zabezpečenú polpenziu, ktorá bola na veľmi dobrej úrovni a ochutnali sme aj chorvátske špeciality, o čo sa výborne postarala majiteľka penziónu.
   Počas pobytu sme mali možnosť zúčastniť sa aj fakultatívnych výletov, ktoré pre nás zabezpečovala cestovná kancelária. Nezabudnuteľný bol výlet do historického Dubrovníka, kde nás delegátka oboznámila s jeho históriou a previedla nás mestom, aby si prezreli jeho pamiatky. Úžasný bol pohľad na večerný Dubrovník, ktorý sme mali pri odchode z mesta. Viacerí účastníci sa zúčastnili celodenného výletu do Medžugoria, počas ktorého navštívili viac zaujímavých miest.
   Ďalším pekným výletom bola návšteva Makarskej riviéry, plavba výletnou loďou na ostrov Hvar, polostrov Pelješac a do neďalekého Gradacu, kde nás delegátka taktiež oboznámila s jeho históriou a pamiatkami. Príjemné boli večerné posedenia na terase vily, kde sme sa aj bližšie navzájom spoznali a užili si neopakovateľnú atmosféru pri mori.
   Oddýchnutí, s novými silami a s nezabudnuteľnými spomienkami sme sa 1. júla v skorých ranných hodinách vrátili domov a už teraz sa tešíme na ďalšie výlety a akcie organizované OO JDS, za čo patrí veľké poďakovanie jej predsedníčke.

 

Výbor OO JDS

 


Ohodnoťte článok: