Klenot Pezinka otvorí svoje brány už na jar

September 2018 / Prečítané 251 krát

   Pezinský Zámok, jedinečný historický a architektonický klenot mesta otvorí svoje brány pre verejnosť už na jar budúceho roka. Médiám i vedeniu mesta Pezinok to v minulých dňoch oznámili vlastníci Zámku – členovia rodiny Šimákovcov, ktorí s neuveriteľným nasadením už viac ako dva roky rekonštruujú tento bývalý stredoveký vodný hrad. Generálnu opravu rokmi zdevastovaného Zámku financujú z vlastných zdrojov, bez podpory štátu alebo eurofondov. O to viac treba ich snahu oceniť. Už od minulého roka funguje v pivniciach Zámku moderné vinárstvo, ktorého súčasťou sú aj priestory expozície dejín vinohradníctva a vinárstva a tiež priestory na pohostenie a degustáciu vín.
   Otvorením Zámku pre verejnosť sa výrazne oživí cestovný ruch nielen v Pezinku, ale v celom regióne. Výroba a degustácia vína určite pritiahne množstvo milovníkov vína zo Slovenska i zo zahraničia a navyše budú mať možnosť nielen kvalitného gurmánskeho zážitku v zámockej reštaurácii, ale aj možnosť špičkového ubytovania v hotelovej časti Zámku.
   Rodine Šimákovcov iste patrí za obrovské úsilie o záchranu Zámku obdiv všetkých Pezinčanov, ktorí sa museli dve desaťročia prizerať, ako Zámok chátra a rozpadá sa pre ich očami.
   Pripravený je už aj projekt reprezentačnej záhrady s fontánou pred Zámkom. Po zrušení dnešnej plochy na parkovanie bude parkovisko návštevníkov Zámku, Zámockého parku a Centra voľného času vybudované na mieste bývalého hádzanárskeho štadióna.

 

(MsÚ)

 


Ohodnoťte článok: