Nechcem byť stranícky „nevoľník“

September 2018 / Prečítané 233 krát

   Minulý mesiac som oficiálne oznámil zámer uchádzať sa o vaše hlasy v novembrových komunálnych voľbách. Vstupujem do nich opäť ako nezávislý kandidát. Hoci ja osobne som celoživotný nestraník, nikdy som sa nebránil podpore politických strán a spolupráci pred voľbami i po voľbách, ak mala takáto spolupráca zmysel a bola na osoh Pezinku a Pezinčanom. Aj teraz ma podporí viacero politických strán i osobností, s ktorými sme našli spoločnú reč. Za podporu im všetkým ďakujem.
   Pred týmito voľbami mi podporu o. i. prisľúbila aj strana SaS. Ešte skôr než som vôbec oficiálne ohlásil kandidatúru. Napokon však začala lavírovať (resp. jej okresný predseda) a cúvla pod tlakom svojho koaličného partnera OĽaNO. Nebránil som sa prípadnej spolupráci a nebránim sa jej ani do budúcnosti, ale nie za každú cenu!
   Hovorím to preto, že OĽaNO v júli písomne tlmočilo svoje požiadavky – programové tézy a hneď druhou programovou prioritou bola „Výstavba malého obchvatu Pezinka (pokračovanie Okružnej k Fajgalskej ceste (policajná škola) a ďalej smer sídlisko Sever)“. Takéto riešenie, hoci ako jedna z alternatív existuje aj v územnom pláne, sme už v minulosti v zastupiteľstve odmietli (tak ako sme odmietli vyvlastnenie pozemkov majiteľov – Pezinčanov, po ktorých by cesta išla). Isto vám to tiž nemusím vysvetľovať, čo by to znamenalo v praxi – znehodnotenie jedinečnej lokality na Rozálke tým, že by sme cez ňu potiahli novú frekventovanú cestu, tzv. malý, resp. severný obchvat!
   Prepáčte, nestojím o spoluprácu s nikým, kto sa takto necitlivo stavia k územiu Rozálky, ktorú som po celú moju politickú kariéru bránil pred chúťkami developerov a presadzoval, aby si zachovávala súčasný ráz a slúžila na šport a rekreáciu. Zvlášť, ak projekt severného obchvatu je diskutabilný, pretože dosiaľ žiadny odborník z oblasti cestnej dopravy nevyvrátil naše obavy, že takýto finančne náročný projekt nielen nevyrieši niektoré problémy v doprave smerom na a zo Severu, ale ešte navyše spôsobí problémy celkom nové, napr. súvisiace so zvedením tranzitnej dopravy smerom od Malaciek cez Krížnu, Panský chodník a Sever po tomto „malom“ obchvate. Dovolím si povedať, že nám, Pezinčanom, hrozí, že by sa cesta stala len „nohou vo dverách“
a v nadväznosti na ňu by nasledovala ďalšia výstavba na Rozálke.
   Kto za týchto podmienok a okolností prijme podporu strany OĽaNO a je ochotný zaplatiť takú vysokú cenu ako je obetovanie Rozálky, dopúšťa sa podľa mňa obrovskej zrady na voličoch. Dnes už všetci vieme, kto tú podporu bez mihnutia oka prijal...

 

Oliver Solga

 


Ohodnoťte článok: