Primátor znova rokoval o lepšej doprave

September 2018 / Prečítané 185 krát

   V pondelok 10. septembra sa v priestoroch MsÚ v Senci uskutočnilo stretnutie primátorov a starostov s predstaviteľmi Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), Slovak Lines a Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSSK).
   Stretnutie bolo zamerané najmä na riešenie problémov, ktoré vznikli zmenou cestovných poriadkov prímestskej dopravy po 19. auguste 2018. Na všetkých doterajších stretnutiach zaznelo z úst primátorov a starostov množstvo kritických pripomienok, ktoré sa týkali najmä zrušenia zrýchlených a priamych autobusových spojov, či nekoordinovaných príchodov a odchodov autobusov a vlakov zo železničných staníc, ktoré spôsobujú problémy obyvateľom celého bratislavského kraja.
   A to nielen pracujúcim a študentom, ktorí cestujú dennodenne za prácou, školou, kultúrou či športom, ale aj seniorom, dochádzajúcim za zdravotnou starostlivosťou či na úrady.
   Veľmi kriticky na adresu BID vystúpil aj primátor Pezinka Oliver Solga, ktorý odovzdal zástupcom BID a Slovak Lines viac ako dvadsať individuálnych a kolektívnych sťažností na nový cestovný poriadok. Primátor odmietol aj spôsob, akým BID komunikuje s občanmi a váľa vinu na starostov a primátorov (podľa BID si majú mestá napr. upraviť začiatky vyučovacích hodín a podobne). Solga ďalej poukázal na to, že BID svojou terajšou aktivitou „hasí“ najmä desaťročia neriešený problém Bratislavy, ktorej hrozí kolaps cestnej dopravy.
   Stretnutie sa skončilo s ubezpečením, že všetky sťažnosti budú na BID prerokované a spolu so Slovak Lines a BSK odstránené skôr než v decembri príde k plánovanej zmene cestovných poriadkov. Primátor Oliver Solga aj touto cestou prosí Pezinčanov, nech aj naďalej posielajú svoje sťažnosti aj na adresu oliver.solga@msupezinok.sk , aby ich mohol ďalej prednášať pri rokovaniach s kompetentnými predstaviteľmi BSK, BID, ŽSSK, ŽSR a Slovak Lines.
   Primátor Pezinka si s generálnym riaditeľom Slovak Lines znova dohodol aj individuálne riešenie problémov, ktoré vznikli na území mesta a nevylúčil ani zabezpečenie autobusových spojov, ktoré budú cestujúcich prepravovať len na území mesta Pezinok (na žel. stanicu, do škôl, na polikliniku, do nemocnice, atď.) a ktoré bude mesto uhrádzať zo svojho rozpočtu tak, ako bolo aj doteraz.

   Po uzávierke nášho časopisu oznámila riaditeľka BID, že na základe sťažností občanov ako aj primátorov a starostov prehodnotia súčasný cestovný poriadok a upravia ho podľa požiadaviek občanov.

 

(MsÚ)

 


Ohodnoťte článok: