Milí návštevníci Vinobrania 2018, vzácni hostia,

September 2018 / Prečítané 231 krát

   je pre nás, Pezinčanov, cťou privítať vás zase po roku v Pezinku, na slávnostiach Vinobrania 2018. To tohoročné bude výnimočné aj tým, že Pezinok po desiatich rokoch opäť privíta aj účastníkov XI. stretnutia banských miest a obcí Slovenska. Okrem početných delegácií baníkov z celého Slovenska prídu aj baníci z Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Azerbajdžanu. A práve na tomto podujatí sa vzácne, tak ako nikde inde, spája stáročná tradícia vinohradníctva a baníctva v našom meste. Preto obidvom profesiám spoločne vzdávame úctu a pripomíname si ich bohatú históriu a význam. Pezinok je, okrem vinohradníctva a baníctva, aj mestom kultúry a umenia, o čom sa budete môcť presvedčiť po celé tri dni. Veríme, že množstvo hudby, spevu a tanca vám dodá energiu a radosť zo života, výstavy vám rozšíria obzory poznania a krásne historické kostýmy vám pripomenú našu bohatú a slávnu históriu.
   Sme presvedčení, že naše mesto bude počas nadchádzajúcich troch dní dobrým hostiteľom a všetci si od nás odnesiete nezabudnuteľné zážitky. Našou dlhodobou snahou je však aj to, aby ste sa do Pezinka vracali aj v čase mimo Vinobrania, po celý rok, pretože po celý rok ponúkame vynikajúce vína, typickú gastronómiu ale aj pokrmy ducha – teda kultúru a umenie.
   Vitajte preto ešte raz, milí návštevníci tohoročného Vinobrania, a cíťte sa u nás naozaj ako doma. Vychutnajte si atmosféru tohto jedinečného podujatia, ktoré sme zorganizovali pre vás s úmyslom čo najlepšie reprezentovať našu pohostinnosť, priateľstvo a neopakovateľnú atmosféru historického centra mesta. Vážime si vašu priazeň, máme radosť z vašej prítomnosti a sme pripravení vám po celé tri dni trvania Vinobrania otvoriť nielen symbolické brány mesta, ale aj svoje srdcia.
   Vitajte v Pezinku a na vaše zdravie!

 

Oliver Solga, primátor mesta Pezinok


Ohodnoťte článok: