Deň vo vinohradoch

August 2018 / Prečítané 613 krát

   Ochutnajte jedinečné vína v mieste ich zrodu vo vinohradoch malokarpatských vinárov.
   Desiatykrát sa otvoria vinice Malých Karpát s nádhernými výhľadmi a vy si ich môžete vychutnať s pohárom vína v ruke. Vinári budú ponúkať hrozno a zároveň víno z neho vyrobené. V tento deň sa za skvelým vinohradníckym zážitkom môžete vybrať pešo, autom ale aj na bicykloch.
   V ponuke bude 53 viníc od Rače cez Svätý Jur, Pezinok, Modru až po Doľany. Súčasťou vstupenky je mapka, ktorá vám uľahčí putovanie – navštívite hon Šínweg, Gelnar, Huncpalky, Hoffnare, Téglik, Šarkaperky a Kalváriu v Modre, novovybudovanú Kamenicu pod Starou horou v Pezinku, Hon Hofweingarten, ktorý sa ťahá až po mestské hradby Svätého Jura. Neobíďte Genofond Frankovky v Rači a Šľachtiteľský vinohrad s novou zbierkou Piwi odrôd v Šenkviciach.
V tento deň bude hrať vo viniciach hudba, vinári okrem vína, frizzante, hroznového muštu a skorých burčiakov ponúknu aj svoje domáce špeciality. Súčasťou vstupenky bude aj bonus na nákup vína a hrozna. Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok: príďte si vychutnať výborné malokarpatské vína a zároveň sa prejsť krásnymi kopcami viníc v období končiaceho leta. Info a vstupenky: www.mvc.sk 

 


Ohodnoťte článok: