Úprava dvora

August 2018 / Prečítané 564 krát

   Mesto Pezinok začalo s prácami v priestoroch bývalého školského dvora Základnej školy na Holubyho ulici. Priestranstvo bolo doteraz využívané ako neoficiálne parkovisko a jeho povrch bol zničený súkromnou firmou pri budovaní susednej bytovky. Časť plochy susediacej s mestskou budovou, v ktorej je Denné centrum (klub dôchodcov) a Centrum pre rodinu Mamatataja, sa zmení na trávnik s hracími a oddychovými prvkami a vzrastenými stromami.
   Práve na tejto ploche sa firme, ktorá priestor rekonštruuje, podaril vzácny nález neporušenej historickej studne. Pri návšteve pamiatkarov a zástupcov mesta bolo zistené, že ide o studňu hlbokú 7,5 metra, v ktorej je 1,5 metra vody. Studňa pochádzajúca pravdepodobne zo 16. či 17. storočia je vo veľmi dobrom stave. Primátor pri prehliadke rozhodol, že bude nadstavená jej nadzemná časť zhruba do výšky jedného metra a studňa bude prekrytá mrežou.
   Druhá časť dvora bude upravená a vyhradená na parkovanie. Práce v hodnote 32 000 eur realizuje firma Skanska s.r.o. Bratislava.

 

(MsÚ)

 


Ohodnoťte článok: