Hokejbalový turnaj žiakov základných škôl 2018

Júl 2018 / Prečítané 946 krát

   Mesto Pezinok v spolupráci s Malokarpatskou hokejbalovou ligou usporiadalo v piatok 22. 6. už VII. ročník hokejbalového turnaja základných škôl v hokejbale. Úvodné buly patrilo primátorovi mesta Pezinok, ktorý takto symbolicky otvoril začiatok turnaja. Zúčastnilo sa 7 tímov, okrem pezinských škôl J. Kupeckého, Fándlyho, Na bielenisku a Orešia aj výber Budmeríc, Šenkvíc a Bratislavy (HBT Slovan). Pre žiakov boli pripravené i súťaže zručnosti v 3 disciplínach. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým a víťazi postupovali priamo do semifinále. Tímy na 2. a 3. mieste bojovali o postup do semifinále. Hralo sa 2x10 min hrubý čas. Zo skupín priamo postúpili ZŠ Šenkvice a ZŠ Fándlyho. V štvrťfinále boli úspešnejšími Budmerice (porazili Kupeckého) a Bielenisko (porazili HBT Slovan BA). Do finále sa prebojovali Fándlyho so Šenkvicami. Fándlyho sa nepodarilo ani po druhýkrát zvíťaziť vo finále (minulý rok prehra s Récou 0-1) a prehrali 1-2. Novým víťazom sa tak stali Šenkvičania. V boji o bronz boli úspešnejší Budmeričania, ktorí si poradili s Bieleniskom 5-0.Štvrťfinále: Na bielenisku – HBT Slovan BA 3-0, Budmerice – J. Kupeckého 6-0.
Semifinále: Fándlyho – Bielenisko 8-1, Šenkvice – Budmerice 5-2.
O 3. miesto: Bielenisko – Budmerice 0-5. FINÁLE: Fándlyho – Šenkvice 1-2.
Individuálne vyhodnotenia hráčov turnaja: najlepší brankár: Peter Vrábel (Fándlyho), najlepší obranca: Daniel Okon (Fándlyho), najlepší útočník: Martin Slezák (Na bielenisku), najlepší strelec: Šimon Kozák (Fándlyho), najlepší nahrávač: Stanislav Janita (Fándlyho), naj
produktívnejší hráč: Šimon Kozák (Fándlyho)
ALL STARS TURNAJA: Juraj Filo, Róbert Král (obaja Šenkvice), Tomáš Jakubík (Budmerice), Martin Slezák (Bielenisko), Stanislav Janita (Fándlyho)
Súťaže zručnosti: najrýchlejší s vedením loptičky: Tomáš Šoka (Šenkvice).
Najlepší v súťaži presnosti: Martin Ondrejkovič (J. Kupeckého). Kráľ nájazdov: Lukáš Šoka (Šenkvice).

 

Peter Vlasák

 


Ohodnoťte článok: