Hokejbalová sezóna dorastencov U16

Júl 2018 / Prečítané 377 krát

   Tím Jokerit Pezinok Juniors v kategórii U16 pôsobil v ročníku 2017/18 v Slovenskej hokejbalovej extralige. V mužstve boli chlapci z Pezinka a blízkeho okolia, vo veku 12-15 rokov. Bola to ich prvá skúsenosť s veľkým hokejbalom.
   Dovtedy len trénovali a zúčastňovali sa turnajov a prípravných zápasov. Do súťaže nevstupovali s veľkými očami, cieľom bolo vytvoriť jeden kolektív, ktorý sa postupne zohrá, získa skúsenosti, zážitky a naučí sa zodpovednosti nielen voči sebe, ale aj ostatným. V sezóne odohrali zápasy proti celkom z Košíc, Spišskej Belej, Kežmarku, Martina a Vrútok. Hoci sa netešili z výhry, v odvetných zápasoch boli viac ako vyrovnaným súperom (tesné prehry s Martinom, Košicami). Napriek tomu spravili veľký pokrok a niektorí z nich si už tento rok vyskúšali aj ligu medzi seniormi, kde dostali možnosť získavať skúsenosti a napredovať (Lukáš Baksa a Lukáš Šoka).
   V polovici mája sa zúčastnili Slovenského pohára pod názvom MAMUT CUP 2018, kde si v základnej skupine zmerali sily s Gajary Flames, Adler Trebišov a Ducks Košice. Úspešní boli juniori len s Trebišovom, keď vyhrali 2-1, s Gajarmi a Košičanmi ťahali za kratší koniec a nakoniec sa stretli v zápase o 5. miesto s Medokýšom Martin, kde podľahli 1-7.
   Príjemnou správou a potešením bola pozvánka pre nášho útočníka Lukáša Šoku do reprezentačného výberu U16 SR na prípravné zrazy Svetového pohára v Čechách.

 

Peter Vlasák

 


Ohodnoťte článok: