Aj majster Kupecký by mal radosť

Júl 2018 / Prečítané 219 krát

   Jubilejný 5.ročník výtvarnej súťaže Kupeckého svet spoznal 23. mája 2018 svojich víťazov. Súťaž organizuje ZŠ Jána Kupeckého v spolupráci s mestom Pezinok a Malokarpatským múzeom. Súťažné práce zdobili priestor Malokarpatského múzea od 12.apríla do 27.mája.
   Zapojiť sa mohli 6-15 roční žiaci základných škôl malokarpatského regiónu, osemročných gymnázií, základných umeleckých škôl a družobnej školy z Mladej Boleslavi.
   Porota v zložení: Mgr.Oliver Solga – primátor mesta Pezinok, Mgr. Vanda Královičová, PhD., Mgr. Eva Trilecová,ArtD – teoretička umenia., Mgr. Katarína Volanková – riaditeľka ZŠ Jána Kupeckého, Mgr. Marianna Šusteková a Mgr. Zuzana Martinovská, mala aj tento rok náročnú úlohu. Spomedzi viac ako 240 portrétov vyberala víťazov v 8 vekových kategóriách, z kategórie prác detí z Kupeckého výtvarnej dielne a udelila aj tri špeciálne ocenenia. Tento rok si svojho favorita mohla zvoliť aj široká laická verejnosť.
   Víťazmi jednotlivých kategórií sa stali: Martin Ingeli, Alena Václavíková, Richard Baňas, Vladimír Drobný, Nina Habardová, Gréta Fedora Homzová, Lucia Daňová, Tomáš Syrový, Martin Molnár, Hana Hrivnáková, Karolína Kúdelová, Jakub Pomfy, Andrej Fencl. Návštevníkom Malokarpatského múzea sa najviac páčila práca Petry Molinari.
   Teší nás, že myšlienku portrétnej tvorby barokového maliara a pezinského rodáka Jána Kupeckého sa nám aj touto cestou darí udržiavať. Všetky detské výtvarné práce, vypracované akoukoľvek technikou boli krásne a vážime si každú z nich. Nesú v sebe nielen posolstvo talentu, ale aj detského vnímania a postojov. Budeme sa tešiť opäť o rok.

 

Mgr. Mária Hrivnáková, koordinátorka súťaže

 


Ohodnoťte článok: